stat

Zaproponował narkotyki... policjantom

17 lutego 2020, 13:55
piw

Nie wiedząc, że rozmawia ze stróżami prawa, 20-letni mieszkaniec Gdańska próbował namówić w nocy w Sopocie dwóch nieumundurowanych policjantów do wspólnego zażycia MDMA. Funkcjonariusze poszli z mężczyzną w ustronne miejsce, gdzie faktycznie wręczył im narkotyki, po czym został przez nich zatrzymany.Wszystko działo się w czwartek ok. godz. 23 w samym centrum Sopotu. Nieumundurowani policjanci patrolowali akurat okolice ul. Bohaterów Monte Cassino, gdy podszedł do nich młody mężczyzna i wskazał na kieszeń swojej kurtki, po czym zapytał, czy mają ochotę na ecstasy (inna nazwa MDMA).

Policjanci poszli z 20-latkiem w ustronne miejsce, gdzie ten faktycznie wyciągnął z kieszeni zawiniątko z narkotykami. W tym momencie stróże prawa wyciągnęli swoje legitymacje i zatrzymali zaskoczonego mężczyznę, który miał przy sobie 15 porcji MDMA.

- W wyniku dalszych działań sopoccy kryminalni bardzo dokładnie przeszukali mieszkanie 20-letniego gdańszczanina, gdzie znaleźli kolejne porcje MDMA, a także amfetaminę. W lokalu zabezpieczona została również waga elektroniczna. Wszystkie zabezpieczone narkotyki policjanci przekazali biegłemu do dalszych badań fizykochemicznych, a ich 20-letni właściciel trafił do policyjnego aresztu - mówi Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
20-latek usłyszał już zarzut udzielenia policjantowi 15 tabletek ecstasy oraz zarzuty dotyczące posiadania kilkudziesięciu porcji narkotyków.
Wiesz, jak działają poszczególne rodzaje narkotyków?
25%

tak, wiem, bo ich próbowałe(a)m

12%

wiem, jak działają, choć nie brałe(a)m narkotyków

27%

wiem tylko, jak działa kilka najbardziej popularnych narkotyków

36%

nie, nie mam pojęcia

zakończona

łącznie głosów: 1962

piw