Zarzut dla 47-latka ws. zabójstwa na Żabiance. Ciało znaleziono w wiacie

22 listopada 2021, 11:20
Szymon Zięba
aktualizacja:13:23 (26 listopada 2021)
Na miejscu tragicznego zdarzenia pracowali policyjni technicy. Więcej zdjęć (1)

Na miejscu tragicznego zdarzenia pracowali policyjni technicy.

fot. Trojmiasto.pl

Na miejscu tragicznego zdarzenia pracowali policyjni technicy.

fot. Trojmiasto.pl

47-letni mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa 60-latka, którego ciało znaleziono w sobotę, 20.11.2021 r., w wiacie śmietnikowej na Żabiance. Podejrzany nie przyznał się, prokuratura będzie wnioskować o areszt. Zatrzymany jest osobą bezdomną, wcześniej znał ofiarę.Aktualizacja, 26.11.2021 r.: Zatrzymano 42-letniego mężczyznę, poszukiwanego ws. zabójstwa 60-latka na Żabiance. W ręce policji wpadł w Poznaniu.
Policja poszukuje 42-latka ws. zabójstwa na Żabiance. Jest wizerunekPrzypomnijmy, w sobotę w okolicy bloku przy ul. Pomorskiej 21Mapka na Żabiance znaleziono zwłoki mężczyzny, który miał ranę ciętą szyi.

Z przeprowadzonej sekcji zwłok wynikało także, że pokrzywdzony został pobity. Ciało znajdowało się w wiacie śmietnikowej. Prokuratura prowadzi sprawę w kierunku zabójstwa.

O zdarzeniu poinformowali jako pierwsi nasi czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta.

W poniedziałek rano śledczy poinformowali, że mają osobę podejrzaną, której przedstawiono już zarzuty. To 47-latek, osoba bezdomna.

- Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa w zamiarze bezpośrednim. Nie przyznał się - poinformowała prok. Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Morderstwo (?) na Żabiance

11:16 20 LIS 21
Od samego rana, przy bloku Pomorska 20 na Żabiance pracują służby, jest prokurator, policja, teraz pracują śledczy. Z nieoficjalnych informacji zabity został starszy człowiek w okolicy klatki "A".

Zatrzymany i tragicznie zmarły znali się wcześniejJak się dowiedzieliśmy, 47-latek złożył wyjaśnienia. Śledczy ustalili, że obaj mężczyźni się znali.

Prokuratura skieruje teraz wniosek o aresztowanie podejrzanego. Motywują to m.in. grożącą mu wysoką karą za zarzucane przestępstwo oraz tym, że nie ma on miejsca stałego pobytu - zachodzi więc ryzyko, że może się ukrywać.

W tej chwili prokuratura stara się ustalić motyw zbrodni.
Czy uważasz, że był(a)byś w stanie obronić się przed napaścią na ulicy?
17%

tak, wierzę w swoje siły

4%

tak, bo trenuję sztuki walki/techniki samoobrony

8%

tak, bo noszę przy sobie gaz pieprzowy/broń

71%

nie, w kryzysowej sytuacji ratował(a)bym się ucieczką

zakończona

łącznie głosów: 1590

Opinie wybrane


wszystkie opinie (109)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.