Śmierć 25-latki w Gdańsku. Zarzut zabójstwa i areszt na trzy miesiące

13 września 2021, 10:55
Szymon Zięba, as
aktualizacja:18:49 (13 września 2021)
Mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze. Był zakrwawiony i miał na sobie tylko bieliznę. Więcej zdjęć (1)

Mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze. Był zakrwawiony i miał na sobie tylko bieliznę.

fot. czytelnik/Trojmiasto.pl

Mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze. Był zakrwawiony i miał na sobie tylko bieliznę.

fot. czytelnik/Trojmiasto.pl

Zakończyła się sekcja zwłok 25-letniej kobiety, która została zamordowana w niedzielę, 12.09.2021 r. przy ul. Zielony TrójkątMapka w Gdańsku. W sprawie zatrzymano 29-letniego mężczyznę. W poniedziałek, 13.09.2021 r., usłyszał on zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, został aresztowany na trzy miesiące. Dwójka małych dzieci, która była w domu, w którym rozegrały się tragiczne wydarzenia, trafiła do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.


Aktualizacja, godz. 18:49Z informacji przekazanych nam przez prokuratora Mariusza Duszyńskiego wynika, że podejrzany o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem 29-latek, został aresztowany na trzy miesiące.

Aktualizacja, godz. 17:40- Prokurator złożył wniosek o tymczasowy areszt dla 29-latka. Sędzia aktualnie zapoznaje się z wnioskiem. Oskarżony przyznał się do winy, złożył także wyjaśnienia, w których zasłania się niepamięcią - mówi prok. Mariusz Duszyński.

Aktualizacja, godz. 16:39- 29-letni mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Nadal trwają czynności z podejrzanym - przekazał prok. Mariusz Duszyński.
Mężczyzna w przeszłości wszedł w konflikt z prawem - chodziło o sprawę narkotykową.

Aktualizacja, godz. 16:03- Zakończyła się sekcja zwłok, sporządzona została wstępna opinia biegłego. Prokurator referent po zapoznaniu się z nią będzie wykonywał czynności z zatrzymanym. Chodzi o ogłoszenie postanowienia o przedstawieniu zarzutów oraz przesłuchanie w charakterze podejrzanego - mówi prok. Duszyński.
Śledczy zadecydują także o ewentualnym skierowaniu do sądu wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 29-latka.

We wstępnej opinii po sekcji zwłok wskazano na kilkanaście ran kłutych twarzy i szyi, kilka ran w górnej części pleców oraz pojedyncze rany cięte na przedramionach.

- Z sekcji zwłok wynika, że charakter, rozległość i lokalizacja doznanych ran kłutych głowy i pleców - według biegłego - wskazują, że do ich zadania doszło w wyniku ciosów zadanych ręką obcą, z dużą siłą, z użyciem ostrego narzędzia jakim był nóż - przytacza wnioski wstępnej opinii prok. Duszyński


O sprawie jako pierwsi poinformowali nasi czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta. Okoliczności tragicznego zdarzenia potwierdzili funkcjonariusze. W sprawie zatrzymano 29-latka.


Zabójstwo 25-latki w Gdańsku. Prokuratura wszczyna śledztwoProkuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo z artykułu dotyczącego zabójstwa.

- 12 września, około godziny 11, funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie dotyczące pozbawienia życia młodej kobiety. Po przybyciu na miejsce, policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który był zakrwawiony i ubrany tylko w bieliznę. Zatrzymano go przed domem, w którym - według zgłoszenia - doszło do zdarzenia - mówi prok. Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.
Śledczy potwierdzają, że zatrzymany ma 29-lat i był partnerem zamordowanej kobiety. W mieszkaniu znaleziono ciało 25-latki.

- Na miejscu pracował prokurator oraz biegły z zakresu medycyny sądowej. Wykonano oględziny, zabezpieczono ślady biologiczne do ewentualnych badań. Ciało zostało przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej w Gdańsku, gdzie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok - mówi prok. Duszyński.
Na ciele zmarłej kobiety odkryto wiele śladów, które - jak mówi prokurator - świadczą o użyciu ostrego narzędzia, jakim mógł być nóż.

Dzieci otrzymały opiekęW domu, w którym doszło do zabójstwa przebywała także dwójka dzieci kobiety w wieku ok. roku i trzech lat.

- Zostały wczoraj przekazane do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, gdzie miały przebywać do czasu kiedy rodzina biologiczna, albo ewentualnie (w przypadku braku rodziny biologicznej) wyznaczona rodzina zastępcza, zaopiekuje się nimi - mówi prokurator.

Nóż prawdopodobnym narzędziem zbrodniZ kolei 29-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań.

- Prokurator zaplanował przeprowadzenie czynności procesowych z jego udziałem jeszcze dziś - dowiadujemy się w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku. - Po zatrzymaniu pobrano mu krew do badań na obecność alkoholu i środków odurzających.
Według nieoficjalnych informacji zabita kobieta miała wiele ran, prawdopodobnie zadanych nożem, zarówno na głowie jak i ciele.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (232)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.