Zasnął w myjni z 20-centymetrowym nożem w ręku

28 września 2021, 12:30
szym
Śpiący na myjni mężczyzna ściskał w ręku ostrze długie na 20 cm. Więcej zdjęć (1)

Śpiący na myjni mężczyzna ściskał w ręku ostrze długie na 20 cm.

mat. Straż Miejska Gdańsk

Śpiący na myjni mężczyzna ściskał w ręku ostrze długie na 20 cm.

mat. Straż Miejska Gdańsk

Drzemka w myjni samochodowej? Dlaczego nie! Z takiego założenia wyszedł pewien 38-latek, który do obiektu przy ul. Trzy LipyMapka wjechał autem i od razu zapadł w błogi sen. Zamiast pluszaka, w ręku ściskał nóż z ostrzem długim na 20 centymetrów.O nietypowym kliencie myjni samochodowej strażników miejskich zawiadomił zaniepokojony świadek.

- Gdy podeszliśmy do pojazdu, kierowca opierał głowę o szybę i spał. Zobaczyłem też, że w rękach trzymał przedmiot przypominający nóż. Próbowaliśmy z nim porozmawiać, ale na nasze pytania odpowiadał bardzo niewyraźnie i tylko lekko podnosił głowę. W uzgodnieniu ze Stanowiskiem Kierowania poprosiliśmy, by na miejsce przyjechał patrol policji - mówi młodszy specjalista Marek Sikorski ze Straży Miejskiej w Gdańsku.
Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzili personalia mężczyzny w swoim systemie. Okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Gdy zapytali, czy to on prowadził samochód, kategorycznie zaprzeczył.

Mundurowi sprawdzili jego wersję, przeglądając monitoring. Na nagraniu zobaczyli, że 38-latek osobiście kierował autem i zaparkował na terenie myjni. To był jednak dopiero początek jego kłopotów.

Woreczki z białym proszkiem- Przy kierowcy policjanci znaleźli dwa woreczki z białym proszkiem, który przekazali do analizy laboratoryjnej. Z racji tego, że mężczyzna sprawiał wrażenie otumanionego i miał problemy z utrzymaniem równowagi, mundurowi przebadali go alkomatem - dowiadujemy się od funkcjonariuszy.
Jak informuje nadkom. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, w chwili badania kierujący był trzeźwy. Mundurowi podejrzewali, że mężczyzna mógł być pod wpływem środków odurzających.

38-latek został zatrzymany i skierowany na dalsze badania, a jego auto odholowane na parking strzeżony.
Czy zdarzyło ci się zrobić coś nieodpowiedzialnego pod wpływem alkoholu?
36%

tak, kilka razy

6%

tak, za każdym razem to się zdarza

8%

nie wiem, bo z reguły nie pamiętam

50%

nie, nigdy

zakończona

łącznie głosów: 1180

szym

Opinie wybrane


wszystkie opinie (94)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.