Zatańcz menueta na Skwerze Kościuszki

20 lutego 2012 (artykuł sprzed 8 lat)
Michał Sielski

Nie zdziwcie się gdy o godz. 17 w poniedziałek zobaczycie na Skwerze Kościuszki ludzi tańczących menueta. Zresztą, zamiast się dziwić - lepiej się przyłączyć.Flash moby straciły już znacznie na popularności, ale czasami jeszcze pojawiają się w przestrzeni publicznej. Zazwyczaj w takich akcjach biorą udział nie znający się ludzie, których łączy jedynie pomysł na zabawę. Tym razem będzie to wspólny taniec. Początek w poniedziałek o godz. 17 przy fontannie na Skwerze Kościuszki zobacz na mapie Gdyni w Gdyni.

Pomysł wyszedł z osiedlowego klubu "Apteka" w Gdyni oraz Fundacji Zmian Społecznych "Kreatywni". - Pokażemy cztery podstawowe kroki, a na miejscu podamy szczegółowe instrukcje przez megafon. Oczywiście zostawiamy spory margines na spontaniczność - podkreśla Aleksandra Mróz-Wykusz z "Apteki".

W akcji ma wziąć udział m.in. Adrian Lipskee Lipiński, tancerz znany z pierwszej edycji programu "Mam Talent".

Organizatorzy liczą, że w akcji weźmie udział co najmniej kilkadziesiąt osób. W ten sposób chcą "przemycić" też informację o wystawie fotografii "PALący wernisaż zdjęć". Wernisaż wystawy ma się odbyć w najbliższy piątek, 24 lutego, o godz. 18 w siedzibie "Apteki" przy ul. Opata Hackiego 7 zobacz na mapie Gdyni. Zaprezentowane zostaną tam zdjęcia wykonane przez młodych mieszkańców Chyloni.

- Chcemy pokazać, że młodzi ludzie z blokowisk, takich jak Chylonia, potrafią zrobić coś pięknego i wartościowego - podkreśla Aleksandra Mróz-Wykusz.

Lubisz tańczyć?
18%

tak, to moja pasja

42%

tak, ale czasem się nieco krępuję

19%

raczej nie, choć mi się zdarza

21%

nie

zakończona

łącznie głosów: 303