Zatrzymano 11 pijanych kierowców

18 maja 2020, 15:30
Piotr Weltrowski
Najnowszy artukuł na ten temat

Uciekał quadem z piwem w kasku

11 pijanych kierowców zatrzymano w weekend w Gdańsku. W jednym przypadku nietrzeźwego kierującego ujęli świadkowie, w innym - policjant po służbie. Zatrzymano także motocyklistę, który wsiadł na swój jednoślad mimo sądowego zakazu.Wśród zatrzymanych nietrzeźwych kierowców był 42-latek z Gdańska, który w sobotę po południu na al. Armii KrajowejMapka został ujęty przez świadków i przekazany w ręce policji. Praktycznie równocześnie dwóch innych kierowców zauważyło, że jedzie on tzw. "wężykiem", i postanowiło zajechać mu drogę oraz zatrzymać go. Wspólnie zabrali mu kluczyki i powiadomili policję.

Kiedy patrol przyjechał na miejsce i zbadał 42-latka, okazało się, że ma on w organizmie trzy promile alkoholu. Dodatkowo mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania samochodem.

Do kolejnego zatrzymania pijanego kierowcy przyczynił się policjant na co dzień zajmujący się walką z przestępczością narkotykową i pracujący w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. W czasie wolnym od służby zauważył on kompletnie pijanego kierowcę na al. Wojska PolskiegoMapka. Uniemożliwił mu dalszą jazdę i przytrzymał do momentu, gdy na miejscu pojawił się patrol.

- Kiedy policjanci z drogówki przyjechali na miejsce, okazało się, że 58-letni kierowca volkswagena jest tak pijany, że nie jest w stanie dmuchać w alkomat, nie mógł też utrzymać się na nogach i miał bełkotliwą mowę. W samochodzie mężczyzny policjanci znaleźli również puszki po piwie. Od mężczyzny już w szpitalu została pobrana krew do dalszych badań, a jego auto zostało odholowane na parking strzeżony - mówi Magdalena Ciska z gdańskiej drogówki.

Zatrzymany także motocyklista bez uprawnień...W niedzielę na ul. Wosia BudzyszaMapka policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 36-latka z Gdańska, który kierował motocyklem. Po sprawdzeniu danych mężczyzny okazało się, że ma on sądowy zakaz kierowania pojazdami, który obowiązywał go od grudnia 2019 roku do grudnia 2021 roku. 36-latek został zatrzymany i doprowadzony do pobliskiego komisariatu.

...oraz kobieta, której dwa dni wcześniej odebrano prawo jazdyW weekend policjanci gdańskiej drogówki podjęli także osiem interwencji zakończonych zatrzymaniem prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości... a także zatrzymali kobietę, której kilka dni wcześniej odebrali prawo jazdy.

30-latka wpadła na skrzyżowaniu ulic Nowe Ogrody i 3 MajaMapka. Jeden z policjantów rozpoznał ją, bo dwa dni wcześniej sam odebrał jej prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h.

- Za popełnione wykroczenie kobieta została ukarana mandatem. Funkcjonariusze wystosowali też wniosek o wydłużenie okresu zatrzymania jej prawa jazdy do sześciu miesięcy. Warto tu dodać, że za przestępstwo złamania sądowego zakazu grozi do pięciu lat pozbawienia wolności, a za prowadzenie samochodu, pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień, do dwóch lat - kończy Ciska.
Gdybyś stracił(a) prawo jazdy, to faktycznie przestał(a)byś korzystać z auta?
43%

tak, nie wyobrażam sobie wsiadania za kierownicę bez uprawnień

27%

raczej tak, choć w nagłych przypadkach pewnie i tak bym dalej jeździł

30%

nie, ryzyko złapania przez policję jest niewielkie

zakończona

łącznie głosów: 1295