Zatrzymano pijanego kierowcę. Okazało się, że to policjant

21 września 2021, 16:30
Piotr Weltrowski
Najnowszy artukuł na ten temat Wiesz, kogo ostrzegasz przed policją?
Prokuratura nie informuje dokładnie, jakie stężenie alkoholu miał zatrzymany kierowca, wiadomo jednak, że "przekraczało 0,5 promila". Więcej zdjęć (1)

Prokuratura nie informuje dokładnie, jakie stężenie alkoholu miał zatrzymany kierowca, wiadomo jednak, że "przekraczało 0,5 promila".

fot. policja

Prokuratura nie informuje dokładnie, jakie stężenie alkoholu miał zatrzymany kierowca, wiadomo jednak, że "przekraczało 0,5 promila".

fot. policja

Świadkowie zatrzymali samochód jadący po ulicy wężykiem. Uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę i wezwali na miejsce policję. Wtedy okazało się, że kierujący sam jest policjantem, choć nie na służbie. Gdańska komenda zawiesiła go i zapowiada jego wydalenie z policji.Do obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy doszło w poniedziałek przed godz. 8 na ul. SobieskiegoMapka w Gdańsku. Kierowcy jadący za jednym z aut zauważyli, że porusza się ono tzw. wężykiem i szybko zareagowali.

Zajechali mu drogę i nie pozwolili kierowcy - od którego czuć było alkohol - na dalszą jazdę. Równocześnie wezwali też na miejsce policję.

Jak się okazało, pijanym kierowcą był policjant na co dzień pełniący służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Gdańsku.

- We wtorek po południu dokumenty w tej sprawie trafiły do prokuratury. Pierwsze badanie alkomatem wykazało, że poziom alkoholu w organizmie kierowcy przekraczał 0,5 promila. Niemniej pobrano mu krew do dalszych badań. Na tym etapie nie mogę zdradzić więcej szczegółów - mówi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.
Zaznacza przy tym, że policjant został zatrzymany przez świadków poza godzinami swojej pracy, a poruszał się prywatnym autem.

Sama gdańska komenda zareagowała bardzo szybko na sytuację.

- Komendant miejski policji w Gdańsku bezpośrednio po zdarzeniu zawiesił policjanta w wykonywaniu obowiązków służbowych, wszczął również postępowanie dyscyplinarne, a także wszczęta została procedura zwolnienia funkcjonariusza ze służby - mówi Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Widzisz auto jadące zygzakiem, co robisz?
13%

próbuję je samodzielnie zatrzymać

61%

dzwonię na policję i jadę za nim, aby pijany kierowca nie uciekł

26%

nic nie robię, to nie moja sprawa

zakończona

łącznie głosów: 1334

Opinie wybrane


wszystkie opinie (183)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.