stat

Zatrzymano trzeciego sprawcę znieważenia Hindusów w autobusie

19 czerwca 2019, 13:00
ms

Zatrzymano ostatniego z trzech mężczyzn, którzy w lutym znieważyli i poturbowali dwóch Hindusów podróżujących autobusem w Gdańsku.Przypomnijmy: Do ataku na Hindusów doszło w lutym tego roku. Do jadących autobusem linii 168 dwóch obywateli Indii podeszło trzech Polaków, którzy zaczęli ich lżyć oraz poniżać. Napastnicy m.in. próbowali zmusić Hindusów do wstania z siedzeń, mówiąc, że "to biali powinni siedzieć".

Po kilku miesiącach bezowocnych poszukiwań sprawców, pod koniec maja policjanci opublikowali wizerunki napastników. Efekt był natychmiastowy: po dwóch dniach zatrzymano dwóch mężczyzn - 31- i 37-latka, którzy dopuścili się tej napaści. Odpowiedzą za znieważenie na tle narodowościowym. Zostali objęci policyjnym dozorem.

Napastnik przeprasza i wyraża skruchęJeden z nich, Rafał K., przeprosił publicznie za swój udział w tym zdarzeniu, w liście skierowanym do naszej redakcji.

- Nie jestem człowiekiem mającym urazę i uprzedzenia do jakiejkolwiek narodowości. Bardzo żałuję zaistniałej sytuacji i chciałem najmocniej przeprosić za wszystkie przykre słowa, które były kierowane do Panów narodowości Hinduskiej, którzy padli ofiarą moich niestosownych i nie do końca świadomych słów - napisał.

Trzeci napastnik zatrzymany 18.06.2019Cały czas trwały poszukiwania trzeciego mężczyzny, który brał udział w tym przestępstwie. Udało się go zatrzymać we wtorek, 18 czerwca, około godziny 19:30. Policjanci weszli do mieszkania, w którym ukrywał się 28-letni mężczyzna.

Mieszkaniec Gdańska został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. W środę zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty.

Za znieważenie na tle narodowościowym grożą trzy lata pozbawienia wolności.
Jak oceniasz obecność w Polsce obywateli innych państw?
41%

cieszę się, że do nas przyjeżdżają, to znak, że nieźle nam się powodzi

38%

nieutralnie, ani mnie to cieszy, ani przeszkadza

21%

uważam, że jest ich zbyt wielu

zakończona

łącznie głosów: 1664

ms