Zdecyduj, kto dostanie roczne stypendium Trojmiasto.pl

23 czerwca 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
Michał Stąporek
Najnowszy artukuł na ten temat

Wybraliście stypendystę Trojmiasto.pl

Karina czy Paweł? To czytelnicy Trojmiasto.pl zdecydują, czy roczne stypendium w wysokości 12 tys. zł trafi do studentki kognitywistyki czy studenta inżynierii biomedycznej. Oboje urodzili się 23 czerwca 1998 r., czyli w dniu rejestracji domeny trojmiasto.pl.Od miesiąca prowadziliśmy akcję "Szukamy rówieśników Trojmiasto.pl". Na nasz apel odpowiedziało prawie stu młodych mieszkańców Trójmiasta, którzy urodzili się w czerwcu 1998 roku, a więc wtedy, gdy powstawał nasz portal.

Dwoje spośród nich - Karina Jankowska i Paweł Cholewiński - urodziło się tego samego dnia, którego oficjalnie zarejestrowaliśmy naszą domenę. Dlatego to oni powalczą teraz o stypendium, które postanowiliśmy przyznać jednemu z nich. To nasz prezent z okazji obchodzonych w tym roku 20. urodzin portalu Trojmiasto.pl.

Karina Jankowska studiuje kognitywistykę, czyli naukę zajmującą się obserwacją i analizą działania zmysłów, mózgu i umysłu na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dużo czyta i podróżuje, także sama pisze. Jest miłośniczką gier komputerowych i muzyki.

Przeczytaj całą rozmowę z Kariną

W przyszłości Karina chciałaby się zająć rozwojem sztucznej inteligencji, projektowaniem interfejsów lub dronów. Marzeniem byłaby praca w spółce CD Projekt Red, która jest producentem hitowych gier komputerowych z cyklu Wiedźmin, a także Cyberpunk 2077.

12 tys. zł ze stypendium wydałaby na samodzielność i wynajęcie mieszkania na studia. Dziś, choć studiuje w Toruniu, to mieszka w Bydgoszczy, skąd dojeżdża na zajęcia. - To dla mnie duży dyskomfort siedzieć komuś na głowie i w kieszeni. Źle się z tym czuję, gdy pomyślę, że miałabym przez kolejne lata żerować na pieniądzach rodziców. Myślę, że część tej kwoty odkładałabym także na podróż do USA - przyznaje.

***

Paweł Cholewiński studiuje inżynierię biomedyczną na Politechnice Gdańskiej. Wybrał taki kierunek, bo idzie w parze z jego zainteresowaniami i jest przyszłościowy. Mówi, że uczy się tego, co go interesuje. Lubi matematykę, fizykę, informatykę, biologię, anatomię, genetykę.

Przeczytaj całą rozmowę z Pawłem

Ma troje rodzeństwa, więc domowy budżet jest napięty. By ulżyć rodzicom, Paweł dorabia. W ciągu roku prowadzi zajęcia z robotyki z dziećmi i przez zabawę uczy je programowania.

12 tys. zł stypendium pozwoliłoby mu usamodzielnić się. Pomyślałby o wynajmie małego mieszkania, może część odłożyłby na zaplanowany na przyszły rok ślub lub podróż.


***

Wybierz stypendystę Trojmiasto.pl
Głosowanie trwa do przyszłej soboty, 30 czerwca i jest przeznaczone dla stałych czytelników Trojmiasto.pl (osoba, która odwiedza nasz portal po raz pierwszy, nie będzie mogła zagłosować). Zakończy się dokładnie w południe. Ten z naszych bohaterów, który w tym czasie zdobędzie więcej głosów w ankiecie, otrzyma stypendium w wysokości 12 tys. zł, wypłacane w miesięcznych ratach 12x1000 zł od października tego roku.
Kto powinien otrzymać roczne stypendium?
25%

Karina

75%

Paweł

zakończona

łącznie głosów: 5350