stat

Zdjęcia domniemanego gwałciciela z Gdyni

17 października 2018, 15:10
Rafał Borowski

Gdyńska policja publikuje wizerunek mężczyzny, który jest podejrzewany o dwa ataki na kobiety, do których doszło w ubiegły piątek. W odstępie zaledwie kilku godzin dokonał gwałtu na Chyloni oraz próby gwałtu na Oksywiu. Wszystkie osoby, które rozpoznają widocznego na opublikowanych materiałach mężczyznę są proszone o niezwłoczny kontakt z policją.Przypomnijmy: w piątek opublikowaliśmy relację jednej z napadniętych kobiet. Przekazała ona nie tylko dość szczegółowy rysopis sprawcy, ale także okoliczności, w jakich napastnik znalazł się pod jej domem.

- Prawdopodobnie wysiadł ze mną z autobusu linii nr 150. Wyjechałam ze Wzgórza św. Maksymiliana o 5:39 i wysiadłam na końcowym przystanku o 6:06 - relacjonowała pani Lucyna.
Stróżom prawa udało się dotrzeć do zapisu z kamery monitoringu wspomnianego autobusu i wytypować na nagraniu poszukiwanego mężczyznę. W środowe popołudnie przekazali mediom jego wizerunek i proszą o pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

- Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę, którego wizerunek został utrwalony na monitoringu lub posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości lub miejsca pobytu, proszone są o kontakt z policjantami Komendy Miejskiej Policji w Gdyni pod numerem telefonu 58 66 21 700 lub 58 66 21 702. Informacje można przekazać również dyżurnemu Komendy Miejskiej Policji w Gdyni pod numerem 58 66 21 222, na numery alarmowe 112 i 997 lub mailowo na adres rzecznik-kmpgdynia@gd.policja.gov.pl - apeluje kom. Krzysztof Kuśmierczyk, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.
Nagranie, na którym zarejestrowano wizerunek domniemanego sprawcy

Przypominamy szczegółowy rysopis przestępcy:

  • wiek około 25-30 lat

  • wzrost około 170-180 cm

  • szczupłej budowy ciała

  • cera blada

  • włosy jasne, krótkie

  • ubrany był w kurtkę ortalionową koloru szaro-niebieskiego, ciemne spodnie, miał założony plecak koloru szarego
Czy policja powinna częściej publikować w mediach wizerunki poszukiwanych?
92%

tak, to bardzo skuteczne rozwiązanie

5%

tak, ale tylko w sprawach najpoważniejszych przestępstw

3%

nie, bo istnieje ryzyko posądzenia niewinnych osób

łącznie głosów: 5402