Zielona woda w gdyńskim strumieniu nie jest groźna

10 września 2021, 9:30
Michał Sielski

Zielona woda w strumieniuMapka na Małym Kacku zaniepokoiła naszych czytelników. - To nic groźnego, barwnik jest neutralny dla środowiska - informuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gdyni.O zielonej wodzie w leśnych strumieniach informują od czwartku mieszkańcy Gdyni.

- Wygląda to jak jakieś chemikalia. Czy znowu komuś ciężko było zutylizować odpady zgodnie z prawem i bez zatrucia środowiska? - pyta zdenerwowany pan Tomasz.
Okazuje się jednak, że środowisko nie jest zagrożone. Kolor wody wynika z wprowadzenia niegroźnego barwnika używanego do testów sieci kanalizacyjnej.

Tak wynika z komunikatu wystosowanego przez PEWiK Gdynia.

- W okolicy ul. RacławickiejMapka prowadzone były standardowe prace eksploatacyjne polegające na wykrywaniu i likwidacji ewentualnych połączeń pomiędzy siecią kanalizacji ściekowej i deszczowej. W wyniku tych prac w kanałach i ciekach wodnych odprowadzających wody deszczowe pojawiła się zielona woda. Użyty barwnik jest całkowicie niegroźny, neutralny dla środowiska i posiada stosowny atest Państwowego Zakładu Higieny - informuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gdyni.
Często spacerujesz po lasach w tygodniu?
39%

tak, gdy tylko mogę

28%

zdarza mi się

24%

nie, ale gdybym miał(a) czas, to bywał(a)bym częściej

9%

nie, to nie dla mnie

zakończona

łącznie głosów: 429

Opinie wybrane


wszystkie opinie (39)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.