stat

Złodziej katalizatorów wpadł na gorącym uczynku

3 kwietnia 2020, 16:00
rb

Chęć szybkiego i łatwego zarobku była silniejsza od zalecenia domowej kwarantanny i skłoniła 36-letniego mieszkańca Gdańska do kradzieży katalizatora z auta na Przymorzu. Sprawca został zatrzymany i teraz w przymusowym odosobnieniu może spędzić więcej czasu. Policjanci podejrzewają, że mężczyzna może mieć związek z podobnymi kradzieżami, które niedawno opisywaliśmy.Polecenie, by w czasach epidemii koronawirusa zostać w domu, nie działa na wszystkich. I siebie, i policjantów przekonał o tym pewien 36-latek z Gdańska, który pod osłoną nocy postanowił pozbawić jedno z aut na Przymorzu katalizatora, a następnie sprzedać wyciętą część na złomowcu.

Złodziej dobrze wyposażonyPoza lewarkiem, którym podniósł wytypowane auto, na miejscu policjanci zabezpieczyli też przecinarki akumulatorowe i różne ostrza, łom i części samochodowe. Sprawca nie zapomniał też o własnym bezpieczeństwie - przy sobie miał również ochronne rękawiczki.

Miał też pecha, bo w trakcie "wycinki" został zauważony. Gdy na miejsce przyjechała policja, mężczyzna ukrył się w zaparkowanym obok aucie.

Dwa zarzuty kradzieży: z Przymorza i Oruni- Zatrzymany przez policjantów mężczyzna powiedział im, że chciał wyciąć katalizator spalin, a następnie go sprzedać, ale został przez nich spłoszony. 36-latek z Gdańska został przewieziony do policyjnej celi. Sprawa jest rozwojowa, policjanci podejrzewają, że 36-latek może mieć związek z innymi tego rodzaju kradzieżami, do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie Gdańska - mówi asp. Karina Kamińska, rzecznik prasowy z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Na razie śledczy przedstawili 36-latkowi dwa zarzuty kradzieży katalizatorów. Jeden dotyczy terenu Przymorza, drugi - Oruni.

Plaga kradzieży katalizatorówPrzypomnijmy, że w ostatnim czasie policjanci podobne sygnały o kradzieżach katalizatorów otrzymywali z innych dzielnic Gdańska, m.in. ze Stogów, Przeróbki i Dolnego Miasta. Za wyciętą część na skupie można dostać od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.
W jaki sposób najlepiej chronić auto przed kradzieżą?
7%

zamontować alarm i dodatkowe zabezpieczenia

11%

trzymać auto na strzeżonym parkingu

10%

wymontowywać na noc akumulator albo koło

72%

żaden sposób nie jest skuteczny, jeśli złodziej się uprze

zakończona

łącznie głosów: 1513

rb