Złodziej ranił nożem dwóch ochroniarzy

20 stycznia 2022, 9:00
MKo
Do kradzieży doszło w jednym ze sklepów w pasażu handlowym na Zaspie. Więcej zdjęć (2)

Do kradzieży doszło w jednym ze sklepów w pasażu handlowym na Zaspie.

fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

Do kradzieży doszło w jednym ze sklepów w pasażu handlowym na Zaspie.

fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

Ukradł artykuły przemysłowe ze sklepu, a następnie ugodził nożem próbujących go zatrzymać dwóch ochroniarzy - takie sceny rozegrały się w środę wieczorem na ul. CiołkowskiegoMapka na Zaspie. Mężczyzna uciekł, szuka go policja. Udało się za to zatrzymać jego 24-letnią wspólniczkę.O ataku z użyciem noża informowali nasi czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta.

Ich sygnał potwierdza gdańska policja, ale jak tłumaczy podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku, mężczyzna ranił dwie, a nie trzy osoby.

- W środę, 19 stycznia, wieczorem, policjanci z komisariatu na Przymorzu otrzymali zgłoszenie, że w jednym z supermarketów na al. Rzeczypospolitej mężczyzna ukradł artykuły przemysłowe, a następnie wyszedł ze sklepu z pominięciem linii kas - opowiada Ciska. - Za sprawcą kradzieży ruszyli dwaj ochroniarze, którzy na ul. Ciołkowskiego złapali złodzieja. Ten, działając wspólnie z 24-letnią mieszkanką Gdańska, zaczął szarpać się z pracownikami ochrony. Podczas tego zdarzenia sprawca wyciągnął nóż, którym zranił obu ochroniarzy w dłoń, a następnie uciekł. Pracownicy ochrony ujęli kobietę, która działała wspólnie ze sprawcą kradzieży rozbójniczej, i przekazali ją policjantom. 24-latka z Gdańska została zatrzymana.
Sprawca uciekał przez teren okolicznego przedszkola. Więcej zdjęć (2)

Sprawca uciekał przez teren okolicznego przedszkola.

fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

Sprawca uciekał przez teren okolicznego przedszkola.

fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

Podobnie brzmi relacja jednego ze świadków zdarzenia, który w okolicy przedszkola i szkoły przy ul. Ciołkowskiego usłyszał krzyki kobiety i kilku mężczyzn. Nasz czytelnik widział, jak między tymi osobami wywiązała się szarpanina, po której szczupły mężczyzna przeskoczył przez ogrodzenie i uciekał przez teren przedszkola w kierunku parterowych budynków przy ul. Ciołkowskiego.

- Potem gromada panów pomagała jakiejś chwiejącej się, ledwo powłóczącej nogami osobie udać się w kierunku pawilonów sklepowych - relacjonuje nasz czytelnik.
Jak dodają policjanci, na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili rozmowy z osobami, które mogły mieć informację na temat zdarzenia oraz sprawców. Policjanci wykonali oględziny z udziałem technika kryminalistyki, zabezpieczyli ślady. Trwa zabezpieczanie nagrań z kamer monitoringu.

- Funkcjonariusze pracują nad tą sprawą, ustalają dokładne szczegóły i okoliczności tego zdarzenia, a także dążą do zatrzymania drugiego ze sprawców przestępstwa - zapewnia Ciska.
Umiał(a)byś się obronić przed atakiem nożem?
9%

tak

39%

trudno powiedzieć

52%

nie

zakończona

łącznie głosów: 2336

MKo

Opinie wybrane


wszystkie opinie (232)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.