Złodziej samochodów spanikował i... został zatrzymany

6 lipca 2020, 16:00
szym

Ukradł samochód warty 30 tys. złotych i być może nigdy by się to nie wydało, gdyby nie spanikował i na oczach policjantów nie wyrzucił złodziejskiego "łamaka". 38-letni mężczyzna trafił do aresztu, a skradzione auto znaleziono na dzikim parkingu.W nocy z 30 czerwca na 1 lipca tego roku, na jednej z ulic w Gdańsku, nieznany wówczas sprawca ukradł auto warte 30 tys. zł. Mundurowym udało się zabezpieczyć prawdopodobny wizerunek złodzieja, który trafił do policjantów ze wszystkich pionów - w tym na odprawę wywiadowców, którzy właśnie rozpoczynali nocną służbę.

- Podczas patrolowania ulicy Słowackiego, wywiadowcy zauważyli mężczyznę, który, gdy zorientował się, że zbliżają się do niego policjanci, zaczął się nerwowo zachowywać. W pewnym momencie wyrzucił jakiś przedmiot na trawnik i próbował uciec. Policjanci zaczęli go gonić - opowiada Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Okazało się, że mężczyzna odrzucił na trawę klucz samochodowy z pilotem i wyjmowanym kluczem tzw. surówką, który może służyć za łamak do otwierania i kradzieży pojazdów.

Wtedy policjanci skojarzyli, że mężczyzna, z którym rozmawiają to najprawdopodobniej sprawca kradzieży auta, którego widzieli na zabezpieczonym monitoringu podczas odprawy do służby.

Samochód na dzikim parkingu- Mężczyzna został zatrzymany i przekazany policjantom kryminalnym z komendy miejskiej, który doprowadzili go do jednostki policji. W tym czasie wywiadowcy zaczęli szukać ukradzionego samochodu, który znaleźli na jednym z parkingów przy ul. MakuszyńskiegoMapka - mówi gdańska policjantka.

Ubezpieczenia samochodów - firmyOstatecznie 38-letni mieszkaniec Gdańska trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do pojazdu. Prokurator zawnioskował do sądu o aresztowanie mężczyzny. Sąd zdecydował, że mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w areszcie.
Czy ktoś kiedyś włamał się do twojego auta?
12%

tak, ale nic nie skradziono

29%

tak i złodziej skradł przedmioty z auta

17%

tak i ukradziono auto

42%

nie, nigdy

zakończona

łącznie głosów: 1967

szym