Złóż Gdyni życzenia w oknach PPNT

28 stycznia 2019 (artykuł sprzed 2 lat)
Michał Sielski
Najnowszy artukuł na ten temat

Były w domach dziecka, dostają szansę na dobrą pracę

Wystarczy niebanalny pomysł i miłość do swojego miasta. Każdy może wysłać swoje życzenia urodzinowe dla Gdyni, a krótki tekst zostanie 10 lutego ustawiony w oknach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, gdzie od wielu miesięcy pojawiają się hasła zabawne, motywujące i zachęcające do refleksji.Skrzyżowanie ul. Stryjskiej i al. Zwycięstwa zobacz na mapie Gdyni to miejsce, gdzie często trzeba "odstać swoje" w korku. Jest też sporo pieszych, którzy wsiadają do autobusów, trolejbusów czy SKM.

Od lat pojawiają się tam napisy: jedne pozytywne, inne przewrotne, często z dozą ironii i humoru. Są one częścią elewacji budynku od lipca 2014 roku. Pierwszym był napis "Miłego dnia". W kolejnych dniach w witrynach systematycznie zaczęły pojawiać się kolejne hasła. Inicjatywa została nazwana #WhizTalk i zapoczątkowana przez firmę WizzBrand, której w budynku PPNT już nie ma. Tradycja jest jednak kontynuowana.

Tysiąc napisów na oknach PPNTZłóż Gdyni życzenia, które przeczytają tysiące osóbTeraz jest okazja, by wymyślić swoje hasło, w którym Gdyni zostaną złożone życzenia.

- Propozycje z hasłem urodzinowym można zgłaszać do 7 lutego. Jury w składzie: Katarzyna Gruszecka-Spychała (wiceprezydent Gdyni), Anna Borkowska (dyrektor PPNT Gdynia), Alicja Harackiewicz (dyrektor Centrum Nauki Experyment) oraz Aleksandra Dylejko (rzecznik prasowy Laboratorium Innowacji Społecznych), wybierze ich zdaniem najlepsze hasło, które zostanie ustawione w oknach PPNT Gdynia w urodzinową niedzielę, 10 lutego - informuje Magdalena Malara-Świtońska, rzecznik PPNT.
Czytaj też: Napisy na PPNT. Wymyśl swój

Nie tylko prestiż, także nagrodyZwycięskie hasło będzie nie tylko powodem do chwały, ale przełoży się też na bardziej wymierne korzyści. Laureat konkursu otrzyma wejściówkę na TEDxGdynia 2019, Kolosy 2019, wybrany przez siebie warsztat podczas Gdynia Design Days 2019 oraz Naukowe Love w CN Experyment.

- Przy wyborze zwycięzcy docenimy oryginalność i kreatywne nawiązania do gdyńskiego święta, zamknięte w 17 znakach. Hasła można zgłaszać do czwartku 7 lutego pod tym linkiem - kończy Magdalena Malara-Świtońska.
Hasła na PPNT to dobry pomysł?
86%

tak

14%

nie

zakończona

łącznie głosów: 838