Zmarł Henryk Czoska - organizator wielu imprez na Pomorzu

27 listopada 2020, 12:15
bra

25 listopada zmarł Henryk Czoska, rodowity gdańszczanin, który przez wiele lat organizował koncerty, imprezy i konkursy piękności na Pomorzu. Miał 74 lata. Pogrzeb odbędzie się 1 grudnia na cmentarzu Łostowickim.Henryk Czoska urodził się w 1946 r. w Gdańsku. Za młodu był harcerzem, a po szkole rozpoczął karierę w Zjednoczeniu Przemysłu Okrętowego, gdzie w budynku obecnej Komendy Wojewódzkiej Policji odpowiadał za transport.

W czasach BART-u, czyli Bałtyckiej Agencji Artystycznej, organizował wiele koncertów w Operze Leśnej i Teatrze Leśnym, m.in. Perfektu, Lady Pank, Mannamu, Bajmu, Zbigniewa Wodeckiego i Maryli Rodowicz.

Przez wiele lat pracował przy organizacji Festiwalu w Sopocie, gdzie odpowiadał za transport takich gwiazd, jak Demis Roussos, Charles Aznavour, Sabrina, Kim Wilde, Boney M.

Henryk Czoska odpowiadał również za transport i bezpieczeństwo papieża Jana Pawła II podczas pierwszej pielgrzymki do Gdańska i pamiętnej mszy na Zaspie.

W październiku 1990 r. założył własną firmę pod nazwą: Przedsiębiorstwo Imprez Artystycznych Impresario. Jako pierwszy w Polsce organizował comiesięczne trasy koncertowe znanych kabaretów i artystów sceny polskiej.

Przez 30 lat działalności z jego firmy wyszły takie projekty jak: Gastronom Pomorza, Miss Polski Ziemi Gdańskiej, Miss Polonia Ziemi Gdańskiej, Międzynarodowe Targi Piwa czy Szkoła Modelek i Hostes.

W ostatnich latach życia zmagał się z chorobą nowotworową i cukrzycą. Do końca zachował swój wrodzony optymizm, mimo utraty oka i amputacji obu nóg.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 1 grudnia o godz. 11 na cmentarzu Łostowickim.

bra