Zmasowany atak grafficiarzy w Gdyni

11 sierpnia 2021, 12:15
Patryk Szczerba
Najnowszy artukuł na ten temat Zabazgrali na czarno kolejkę SKM

Kilkadziesiąt podobnych malunków na elewacjach, murach i drzewach pojawiło się w ciągu kilkunastu godzin na Witominie, Chwarznie oraz w okolicach Trasy Kwiatkowskiego. Sprawców, którzy prawdopodobnie zostawiali swoje podpisy w Gdyni nie pierwszy raz, poszukuje policja.Do zdarzenia doszło w poniedziałek oraz w nocy z poniedziałku na wtorek. Podczas kilku godzin ktoś zdemolował elewacje i mury na Chwarznie oraz drzewa w okolicy Trasy Kwiatkowskiego. Bliźniaczo podobne malunki pojawiły się w kilkudziesięciu miejscach w Gdyni.

W sprawie interwencję podjął Jakub Ubych, gdyński radny. Na swoim profilu w mediach społecznościowych mobilizuje mieszkańców do przesyłania fotografii "dzieł" wandali.

- Zniszczenia polegają na malowaniu farbą i markerami - w wielu miejscach są podpisane inicjałami bądź pseudonimami. Podobne podpisy można spotkać w różnych dzielnicach. Komplet informacji z lokalizacjami, a także miejsca w których monitoring mógł uchwycić osoby dokonujące zniszczeń przekazałem policji i straży miejskiej - pisze na swoim profilu na Facebooku.
Zgłoszenia pojawiły się także w naszym Raporcie z Trójmiasta.

Zmasowany atak wandali w Gdyni

Już nawet dotarli do lasu!! Na zdjęciach okolice Trasy Kwiatkowskiego. To ta sama ekipa co nam od ponad roku niszczy całe miasto. T35, Bruno... Czy naprawdę tak trudno jest tą dzicz złapać i wyeliminować z życia społecznego? Gdzie są służby?

"Artysta" graficiarz na Chwarznie

Chwarzno (ulice Franciszka Sokoła i Chwarznieńską) odwiedził wyjątkowo utalentowany artysta robiący graffiti. Na ścianach, słupach i znakach drogowych utrwalił niezwykły przekaz - chyba swoje imię (Bruno?). Tylko tyle ten niezwykły człowiek chciał przekazać światu robiąc ok 20 dzieł Serdecznie go nie pozdrawiam


Niektórzy czytelnicy po podpisach zaczęli identyfikować sprawców, którzy podobne malunki mieli zostawiać niedawno w centrum Gdyni.

Są też głosy, że niszczący mury na Chwarznie i Wiczlinie mogli wywodzić się z grupy wandali, którzy mazali mury na Obłużu w zeszłym roku, kiedy zostali złapani przez strażników na gorącym uczynku. Zimą tego roku były niszczone ściany tunelu w SKM Wzgórze.

Grafficiarze niszczą elewację na Obłużu. Film z października 2020 roku

Niszczą ściany dworca SKM Wzgórze. Film z marca 2021 roku.

Sprawcy prawdopodobnie przemieszczali się nocnym autobusem N20. Niewykluczone, że to do monitoringu ZKM, oprócz miejskich kamer, będzie prowadził trop policji poszukującej wandali.
W twojej dzielnicy są malunki graffiti?
42%

tak, to wciąż duży problem

23%

tak, ale mniej niż kiedyś

11%

tak, ale w większości są ładne

9%

nie wiem, nie dostrzegam ich

15%

nie, nie ma takiego problemu

zakończona

łącznie głosów: 1430

Opinie wybrane


wszystkie opinie (223)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Mogłeś jeszcze nie czytać