stat

Zmiany na drogach rewitalizowanej Chyloni

14 października 2017 (artykuł sprzed 1 roku)
Michał Sielski

Mimo zakazu wjazdu i wciąż trwających prac niektórzy kierowcy próbują wykorzystywać część gotowej infrastruktury i wjeżdżają na ulice, które jeszcze nie są wyremontowane. Drogowcy przypominają o objazdach i informują, że zmiany w ruchu potrwają jeszcze dwa miesiące. Potem mieszkańcy zyskają całkiem nowe nawierzchnie i chodniki.Prace w Chyloni wpisują się w projekt rewitalizacji Gdyni. Część robót w tej dzielnicy już została wykonana. Położono już m.in. kanalizację deszczową, a ul. Opata Hackiego pomiędzy ul. Komierowskiego zobacz na mapie Gdyni i Geskiego zobacz na mapie Gdyni ma nową nawierzchnię, chodnik i oświetlenie. Gotowy jest również zbiornik retencyjny pod ul. Komierowskiego i nawierzchnia jej części. Ta ulica jest przejezdna, ale pomiędzy ul. Ramułta zobacz na mapie Gdyni i Morską zobacz na mapie Gdyni wciąż jest ruch jednokierunkowy.

Prace wciąż trwają na ul. Zamenhofa zobacz na mapie Gdyni, Komierowskiego, Świętego Mikołaja i Opata Hackiego. Tam wjeżdżać mogą jedynie dojeżdżający do sąsiednich nieruchomości. Przejazd przez ul. Opata Hackiego od ul. Komierowskiego do ul. Chylońskiej będzie ograniczony do ok. 31 grudnia, więc warto korzystać z objazdów: do ul. Chylońskiej ulicą Komierowskiego, a do ul. Opata Hackiego od strony ul. Chylońskiej przez ul. Morską i Zakręt do Oksywia zobacz na mapie Gdyni

Tymczasowo zamknięte przez jeszcze dwa miesiące będzie także przejście tunelem pod torami PKP zobacz na mapie Gdyni. Spowodowane jest to pracami przy budynku OPEC, gdzie sieć kanalizacyjna przechodzić będzie pod torami przez specjalny przewiert. Do zakończenia tej operacji przejście tunelem nie będzie możliwe.

- Rewitalizacja na ZOH to wynik wieloletniego procesu współpracy z mieszkańcami osiedla. W efekcie powstała koncepcja projektowa zagospodarowania przestrzeni dzielnicy, która właśnie jest realizowana - mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. - Dzięki rewitalizacji mieszkańcy okolicy zyskają nową jakość przestrzeni publicznej oraz dogodniejsze warunki mieszkaniowe, a także dostęp do podstawowej infrastruktury technicznej. Wierzymy, że wspólnie uda nam się także stworzyć warunki do sąsiedzkiej integracji międzypokoleniowej, a sami mieszkańcy będą chętnie i aktywnie uczestniczyć w życiu osiedla.
Korzystasz z objazdów, gdy widzisz, że remontowana droga jest już niemal gotowa?
78%

tak, skoro jest jeszcze zakaz, to nie wjeżdżam na nią

12%

to zależy, np. gdy widzę, że ktoś tylko zapomniał o znakach, to jadę nową drogą

10%

nie, skoro da się przejechać, to zawsze jadę

łącznie głosów: 430