stat

Gdańsk: zmiany personalne w samorządzie

5 września 2019, 7:00
Ewelina Oleksy
Najnowszy artukuł na ten temat

Wsparcie dla przedsiębiorców w Gdańsku

Nowi dyrektorzy w Urzędzie Miejskim w Gdańsku, Biurze Rady Miasta Gdańska i Zarządzie Transportu Miejskiego. Władze miasta od początku września wprowadzają zmiany kadrowe.Kończy się pewna epoka w gdańskim samorządzie. Po ponad 18 latach w Biurze Rady Miasta Gdańska ze stanowiskiem jego dyrektora pożegnał się Piotr Spyra. Teraz, zarządzeniem prezydent Gdańska, został dyrektorem nowo powołanego Wydziału Infrastruktury w Urzędzie Miejskim. Nowe stanowisko objął w poniedziałek.

Skąd ta zmiana?

- Czasami trzeba zacząć robić coś innego, żeby nie popaść w rutynę - odpowiada Piotr Spyra. - Jako dyrektor Wydziału Infrastruktury będę zajmował się się m.in. zarządzaniem budynkami, budżetem, zaopatrzeniem, archiwum.
Pod nowy Wydział Infrastruktury podlegają:

  • Referat Zarządzania Budynkami
  • Referat Zaopatrzenia
  • Referat Planowania i Analiz
  • Archiwum Zakładowe


Miejsce Piotra Spyry zajęła Wioletta Krewniak, która od poniedziałku jest pełniącą obowiązki dyrektora Biura Rady Miasta Gdańska. Krewniak wcześniej zajmowała się tam m.in. merytoryczną obsługą sesji Rady Miasta oraz kontaktem z dziennikarzami i działaniami informacyjno-promocyjnymi.

- Pracuję w Biurze Rady Miasta Gdańska od 10 lat. Znam bardzo dobrze zakres działalności Biura i pracę na każdym stanowisku, co na pewno ułatwi mi zarządzanie nim - wskazuje Wioletta Krewniak. - Najważniejsze jest dla mnie to, żeby obsługa Rady Miasta Gdańska dobrze funkcjonowała, ułatwiając pracę radnym, i była z korzyścią dla mieszkańców Gdańska, którzy coraz chętniej i szerzej angażują się w sprawy naszego miasta.
To niejedyne zmiany. W poniedziałek na dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego oficjalnie powołany został Sebastian Zomkowski, o czym już informowaliśmy.

Na jego zastępcę powołano Wojciecha Siółkowskiego, który przez ostatnich ponad pięć lat był rzecznikiem prasowym Straży Miejskiej w Gdańsku, a wcześniej m.in. dziennikarzem Radia Gdańsk.

Siółkowski został w ZTM-ie zastępcą dyrektora ds. operacyjnych. Podlegają mu sekcje Komunikacji i Marketingu, Usług Przewozowych, Informacji Przystankowej, Centrala Ruchu, Sekcja Utrzymania Systemów.

Rozkład jazdy ZTM Gdańsk- Dotychczasowa praca na rzecz miasta oraz ścisła współpraca z wieloma miejskimi jednostkami zaowocowała powierzeniem mi nowych zadań. To poważne wyzwanie, ale też bardzo dla mnie ważna możliwość rozwoju. Do dotychczasowych, różnorodnych doświadczeń zawodowych chętnie dołączę kolejne - mówi Wojciech Siółkowski.
Czy ubiegała(e)ś się kiedyś o pracę w instytucjach samorządowych?
17%

tak, i dostała(e)m ją

20%

tak, ale bez powodzenia

63%

nie, nigdy nie starała(e)m się o taką posadę

zakończona

łącznie głosów: 957