stat

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie wiaduktu Biskupia Górka

25 lutego 2020, 13:00
as
Najnowszy artukuł na ten temat

Zmiana w organizacji ruchu w okolicy wiaduktu Biskupia Górka

Zmiany w ruchu pieszym na ul. Rzeźnickiej, zawężenie jezdni przy stacji paliw na Trakcie św. Wojciecha, a także zmiany w funkcjonowaniu ruchu na wiadukcie Biskupia Górka - drogowcy zapowiadają utrudnienia w rejonie inwestycji. Część z nich wprowadzono już dziś (25 lutego), a kolejne będą wprowadzone w czwartek (27 lutego) i poniedziałek (2 marca).Jednodniowe zmiany w organizacji ruchu w rejonie ul. OkopowejZ uwagi na konieczność przeprowadzenia jednodniowych robót na skrzyżowaniu ul. Okopowej z ul. Toruńską przez cały dzień funkcjonuje w tym miejscu organizacja ruchu 2+1, tj. kierowcy poruszają się jednym pasem ruchu z Pruszcza Gdańskiego do centrum i dwoma pasami z centrum w kierunku Pruszcza Gdańskiego.

Jednocześnie w obrębie skrzyżowania ul. Okopowej i Toruńskiej został zamknięty skrajny pas w kierunku Pruszcza Gdańskiego. W obrębie skrzyżowania obowiązuje układ - po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

Czwartek, 27 lutego - zamknięcie ruchu pieszego na odcinku między Basztą Biała a budynkiem Urzędu MarszałkowskiegoJuż w najbliższy czwartek od. godz. 7 zmieni się organizacja ruchu pieszych na ul. Rzeźnickiej. Zmiana będzie polegać na zawężeniu ul. Rzeźnickiej oraz zamknięciu ruchu pieszego na odcinku pomiędzy Basztą Biała a budynkiem Urzędu Marszałkowskiego.

- Przez kilka najbliższych tygodni ruch pieszy będzie utrzymywał się drugą stroną ulicy, ale dojścia do posesji będą utrzymane. Zmiany nie wpłyną na ruch pojazdów - mówi Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

W poniedziałek, 2 marca, zawężenia pasa ruchu na Trakcie św. Wojciecha przy stacji paliwZ kolei w najbliższy poniedziałek od godz. 6 drogowcy zwężą ok. 50-metrowy odcinek jezdni na Trakcie św. Wojciecha w kierunku centrum. Zmiany obowiązywać będą na wysokości stacji paliw.

- Zawężenie jezdni do przekroju 1 × 1 wynika z konieczności przełączenia nieczynnego wodociągu. Taka organizacja ruchu utrzyma się przez około tydzień. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska przeprasza za utrudnienia i apeluje o ostrożną jazdę - kończy Aneta Niezgoda.
Czy korzystasz z wiaduktu Biskupia Górka?
17%

nie, to nie moje rejony

20%

tylko wyjątkowo

23%

tak, kilka razy w miesiącu

40%

tak, codziennie jeżdżę przez wiadukt Biskupia Górka

zakończona

łącznie głosów: 1109

as