stat

Anonimowy list zakończył gehennę trzylatka. Oprawca trafił do aresztu

26 czerwca 2018, 11:00
Piotr Weltrowski

Przez blisko rok 22-latek z Gdańska znęcał się nad 3-letnim dzieckiem swojej konkubiny. Malec był bity, poniżany i duszony. Jego gehennę przerwał anonimowy list, który otrzymali policjanci.Po otrzymaniu anonimowego listu o mężczyźnie znęcającym się regularnie nad dzieckiem policjanci pojechali do mieszkania zajmowanego przez 21-letnią kobietę, jej 3-letnie dziecko i 22-letniego konkubenta.

Na miejscu zobaczyli, że dziecko faktycznie ma na ciele ślady pobicia - miało uraz głowy, siniaki oraz ślady na szyi mogące świadczyć o tym, że było duszone. Co więcej, policjanci ustalili też, że chłopczyk w ciągu ostatnich miesięcy trafiał już do lekarza z podejrzanymi obrażeniami - m.in. ze złamaną nogą i rozciętym łukiem brwiowym. Do tej pory jednak nikt nie zgłaszał przemocy w rodzinie dziecka i obrażenia te traktowano jako zwykłe urazy.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że od sierpnia zeszłego roku nad 3,5-letnim dzieckiem mógł znęcać się fizycznie i psychicznie konkubent matki. Dramat chłopca przerwało anonimowe zgłoszenie. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, zobaczyli, że dziecko miało m.in. uraz głowy, siniaki oraz ślady w okolicy szyi świadczące o duszeniu.

- Mężczyznę sąd aresztował już tymczasowo na trzy miesiące, odpowie on za znęcanie się nad dzieckiem. Z kolei matka chłopca usłyszała zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, została też objęta dozorem policyjnym - mówi Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Chłopiec trafił pod opiekę innych członków najbliższej rodziny. Według ustaleń policjantów konkubent matki znęcał się nad nim od sierpnia zeszłego roku.
Domyślasz się, że w domu twoich sąsiadów może dochodzić do przemocy, co robisz?
17%

próbuję wyjaśnić z nimi wszystko, może to przecież być jakieś nieporozumienie

46%

anonimowo zgłaszam wszystko policji

27%

informuję policję, pod nazwiskiem, żeby w razie czego móc poświadczyć o wszystkim przed sądem

10%

nic nie robię, to nie moja sprawa

łącznie głosów: 2914