Moment zatrzymania pijanego strażnika przez kierowcę autobusu

24 maja 2022, 14:00
Ewelina Oleksy
Najnowszy artykuł na ten temat Blisko zderzenia autobusu z autem

Publikujemy nagranie z monitoringu, na którym widać, jak kierowca gdyńskiego autobusu wybiega z pojazdu i zatrzymuje jadący przed nim samochód. Prowadził go pijany kierowca, jak się okazało - strażnik miejski. Mundurowy stracił pracę, a kierowca autobusu otrzymał 1000 zł nagrody i podziękowania od władz miasta.Pijany strażnik miejski z Gdyni wjechał w autobus w czwartek, 19 maja. W konsekwencji stracił pracę.

Sprawcę kolizji zatrzymał Marcin Klukacz, kierowca linii "R". Wybiegł z autobusu w stronę samochodu, który chwilę wcześniej uderzył w jego autobus. Dogonił go i otworzył drzwi od strony pasażera, a gdy poczuł od kierowcy alkohol, wyrwał kluczyki ze stacyjki, zaciągnął hamulec ręczny i wezwał na miejsce służby.

Okazało się, że kierowcą samochodu był 56-letni strażnik miejski po służbie. Badanie alkomatem przeprowadzone przez policję wykazało 1,6 promila.

Czytaj też:

Kierowca po piwie pojechał po piwoUrząd Miasta Gdyni udostępnił nam nagranie z monitoringu, na którym widać całą akcję.

Za swoją postawę pan Marcin otrzymał w poniedziałek, 23 maja, podziękowania i nagrodę pieniężną od władz miasta - 1000 zł.

"Drugi raz postąpiłbym tak samo"- Jeżeli byłbym w takiej samej sytuacji, w jakiej byłem w czwartek po południu, postąpiłbym tak samo, bo nie możemy być obojętni na tego typu zachowania, zwłaszcza na drodze. Gdybym nie zareagował, to kierujący mógłby np. wyjechać na drogę szybkiego ruchu i doszłoby do jakiegoś nieszczęścia - mówi Marcin Klukacz. - Zapaliła mi się lampka w głowie po tym, gdy sprawca kolizji zaczął uciekać i nie zatrzymał się, mimo że dawałem mu jasny sygnał, żeby zjechał na przystanek. Wtedy ja zatrzymałem swój pojazd i go dogoniłem - opowiada.
Masz podejrzenie, że kierowca, którego widzisz na drodze, jest pijany. Co robisz?
61%

od razu dzwonię na policję i proszę o interwencję

20%

sam zatrzymuję taką osobę lub przynajmniej próbuję zatrzymać

19%

nic, ignoruję to

zakończona

łącznie głosów: 737

Opinie wybrane


wszystkie opinie (119)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.