Zrobili sobie objazd deptakiem i jeżdżą obok spacerowiczów

20 stycznia 2022, 21:00
MKo

Remontowana i rozkopana dzielnica oraz jednokierunkowa ulica Władysława IVMapka sprawiają, że część kierowców w Nowym Porcie utrudnienia omija... deptakiem wytyczonym na niedawno otwartym Nabrzeżu ZbożowymMapka. Zarząd Morskiego Portu Gdańsk zapowiedział częstsze patrole w tym miejscu. Jeśli problem będzie się nasilał - na wjazdach staną szlabany.O problemie poinformował jeden z okolicznych mieszkańców, który spacerując po nowym nabrzeżu zauważył, że osoby dojeżdżające do zakładów pracy przy ul. Na Zaspę, Oliwskiej i Zamkniętej skracają sobie drogę, jadąc między spacerowiczami po nowym nabrzeżu.

Wszystko przez rozkopaną dzielnicę i zamknięte dla ruchu dwie ulice, będące dla kierowców naturalnym wyjazdem z Nowego Portu: ul. ks. Mariana GóreckiegoMapka i Wilków MorskichMapka. Dodatkowym utrudnieniem dla kierowców jest też organizacja ruchu na ul. Władysława IV, gdzie od skrzyżowania z ul. WolnościMapka obowiązuje ruch jednokierunkowy, zmuszający kierowców do nadkładania drogi.

Rozkopana dzielnica i jednokierunkowa ulica skłania kierowców w Nowym Porcie do omijania utrudnień deptakiem na Nabrzeżu Zbożowym. Więcej zdjęć (6)

Rozkopana dzielnica i jednokierunkowa ulica skłania kierowców w Nowym Porcie do omijania utrudnień deptakiem na Nabrzeżu Zbożowym.

graf. Trojmiasto.pl

Rozkopana dzielnica i jednokierunkowa ulica skłania kierowców w Nowym Porcie do omijania utrudnień deptakiem na Nabrzeżu Zbożowym.

graf. Trojmiasto.pl

Kierowcy znaleźli jednak na to sposób i drogę skracają sobie nowym deptakiem wytyczonym wzdłuż Martwej Wisły dokładnie na przeciw Twierdzy Wisłoujście.

Na obu wjazdach na deptak stoją co prawda znaki informujące o zakazie ruchu w tym miejscu, ale jak pokazuje praktyka i ślady na śniegu, mało kto się do nich stosuje. Piesi - a tych po otwarciu deptaka nie brakuje nawet przy niekorzystnej pogodzie - muszą mieć się na baczności i w razie czego - ustępować kierowcom miejsca.

Jak nie pomogą częstsze patrole, to staną szlabanyZarządcą nabrzeża jest Zarząd Morskiego Portu Gdańsk, który o całej sprawie dowiedział się od nas. Jak zapowiedziała Anna Drozd, rzecznik prasowy ZMPG miejsce będzie od teraz częściej patrolowane przez pracowników Portu.

- Zajmiemy się tym problemem, bo sytuacja, w której auta jeżdżą po nowym nabrzeżu, który jest deptakiem, jest z naszej perspektywy niedopuszczalna. Od dziś będziemy tam częściej wysyłać nasze patrole, a jeśli to nie pomoże, to rozważymy, czy na wjazdach nie powinny stanąć szlabany - powiedziała Anna Drozd.
Nowy fragment nabrzeża rozciąga się między miejscem, gdzie dawniej kursował Prom Wisłoujście, a Zakrętem Pięciu Gwizdków. Przebiega wzdłuż dawnego Szańca Zachodniego. Nowe nabrzeże powstało w ramach większej inwestycji Zarządu Morskiego Portu Gdańsk. Jego budowa rozpoczęła się w sierpniu 2018 r. i trwała dokładnie trzy lata. Deptak oddano do użytku jesienią 2021 r.
Widząc utrudnienia na drodze zdarza ci się omijać je, łamiąc przepisy?
14%

tak, robię tak bardzo często

17%

tak, ale tylko, jeśli jest to bezpieczne

69%

nie, wolę nadłożyć drogi albo odstać w korku niż ryzykować mandat

zakończona

łącznie głosów: 1127

MKo

Opinie wybrane


wszystkie opinie (234)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.