stat

Związkowcy Energi przeszli przez Gdańsk

6 marca 2009 (artykuł sprzed 11 lat)
km, neo
aktualizacja:14:11 (6 marca 2009)

Ponad trzy tysiące związkowców z Energi przemaszerowało w piątek ulicami Gdańska pod Urząd Wojewódzki.Związkowcy manifestowali w piątek w Gdańsku.
Autor: Leo/czytelnik trojmiasto.pl

Czemu związkowcy protestują? Są oburzeni, że zarząd nie realizuje umowy społecznej, która zakładała 10-letni okres gwarancji zatrudnienia i płacy, a w wypadku zwolnienia wypłatę rekompensaty w wysokości nawet trzyletniej pensji. Zarząd tworzy bowiem kolejne spółki, których pracowników umowa nie będzie obejmować i chce przesunąć do nich pracujących dotychczas w Enerdze.

Poza tym związkowcy mają też zastrzeżenia do umiejętności nowych menadżerów, twierdzą, że nie mają pojęcia o energetyce.

- Żądamy skontrolowania, kto faktycznie zarządza Grupą Energa, według nas to niekompetentne osoby z nadania politycznego - oburza się Andrzej Bogucki, przewodniczący NSZZ Solidarność w gdańskiej Enerdze.

Zobacz oświadczenie zarządu Energi w tej sprawie.

Do manifestacji szykowali się nie tylko związkowcy, ale też policjanci. Przemarsz miał trwać nawet 4 godziny.

Manifestacja rozpoczęła się godzinnym wiecem przed siedzibą spółki przy ul. Reja zobacz na mapie Gdańska. Potem związkowcy przeszli ul. Marynarki Polskiej i Jana z Kolna w kierunku węzła Hucisko, aż do Urzędu Wojewódzkiego zobacz na mapie Gdańska.

Na koniec protestujący mieli wręczyć wojewodzie Romanowi Zaborowskiemu petycję, w której żądają skontrolowania, kto faktycznie zarządza Grupą Energa, bo według związkowców są to niekompetentne osoby z nadania politycznego.

km, neo