stat

Zwiedź z przewodnikiem gdyńską zajezdnię trolejbusową

11 maja 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Patryk Szczerba

20-minutowe rundy zwiedzania zakamarków zajezdni trolejbusowej z przewodnikami, gra miejska oraz atrakcje dla najmłodszych będą czekały na miłośników trolejbusów, którzy w niedzielę odwiedzą zajezdnię przy ul. Zakręt do Oksywia zobacz na mapie Gdyni w Gdyni. Początek o godz. 10.Trolejbusy na ulicach Gdyni widać codziennie, ale tylko pasjonatom zdarza się zaglądać regularnie do mieszczącej się przy ul. Zakręt do Oksywia w Gdyni zajezdni. W niedzielę nie tylko miłośnicy pojazdów, ale wszyscy chętni będą mieli okazję, by przekonać się, jak zajezdnia wygląda od środka. Dzień wolny oznacza też, że trolejbusów będzie więcej.

Pierwsze grupy zaczną zwiedzanie o godz. 10. Zaplanowano kilkanaście tur 20-minutowych wycieczek, które potrwają do godz. 15. Oprócz tego odbędzie się kolejna edycja Miejskiej Gry Trolejbusowej.

Czytaj też: Linie sezonowe komunikacji w Gdyni

- To sprawdzona dobra zabawa dla mieszkańców Gdyni, zarówno tych młodszych, jak i starszych, o tematyce trolejbusowej w połączeniu z wiedzą o zrealizowanych przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej projektach europejskich - zachęcają pracownicy PKT.
Oprócz tego tradycyjnie będzie można przejechać się zabytkowymi trolejbusami i poznać ich historię oraz skorzystać z oferty kulinarnej.

Wydarzenie jest organizowane w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Dodatkowo w niedzielę PKT Gdynia będzie świętować 75-lecie komunikacji trolejbusowej w Gdyni, zbiegające się również z 20-leciem spółki.
Zobacz wycieczkę po zajezdni trolejbusowej w Gdyni

Zabytkowy Ziutek wrócił do Gdyni
Byłeś(a) kiedyś dłużej w zajezdni trolejbusowej lub autobusowej?
54%

nie, niewykluczone, że w niedzielę się wybiorę

14%

nie, nie interesuje mnie komunikacja

13%

tak, jeden raz przy okazji zorganizowanego zwiedzania

19%

tak, kilka razy, ciekawe doświadczenie

zakończona

łącznie głosów: 292