Zwierzęta z oliwskiego Zoo zapraszają w Święta

25 grudnia 2016 (artykuł sprzed 4 lat)
ms
Najnowszy artukuł na ten temat Jak pozbyć się choinki po świętach?
Co myślą zwierzęta z Zoo o św. Mikołaju? Film archiwalny

Co prawda już jest za późno, by przekonać się, czy w wigilijny wieczór przemówiły ludzkim głosem, ale wciąż można sprawdzić, jak spędzają święta zwierzęta z oliwskiego Zoo. Ogród jest otwarty dla zwiedzających zarówno 25, jak i 26 grudnia od godz. 9 do 15.Świąteczna wycieczka do ogrodu zoologicznego pozwoli odpocząć od atrakcji zastawionego stołu. Zamiast tego, można popatrzeć, jak jedzą inni. Każdego dnia o godzinie 9:30 odbywa się pokaz karmienia pingwinów. Pary pingwinów tońców są już po rytuałach godowych i zaczęły wysiadywać jaja.

Po obfitym posiłku nie zaszkodzi trochę potrenować. Np. foki mają swój trening medyczny o godzinie 11. Można poobserwować jak przebiega.

Zimowy trening fok z Zoo. Film archiwalny


Małpy tylko czekają, by było przed kim swoje umiejętności zaprezentować. Filip i Gryzelda - para gibbonów wiedzie prym w "gracji ruchu", czyli brachiacji (charakterystyczny sposób poruszania się pośród koron drzew za pomocą górnych kończyn).

Wizyta w zoo to okazja, by podejrzeć też sympatyczną rodzinę surykatek, która mieszka po sąsiedzku w pawilonie żyraf.

Za zimno na spacery po zoo? Można schronić się w ciepłym pawilonie Ptaków i Gadów, w którym jest sposobność odpoczynku na ławeczkach przed dalszą podróżą i przy okazji można podziwiać rozmaite gatunki egzotycznych ptaków i gadów. Nawet przedstawiciele ssaków - pogodna rodzinka tamaryn cesarskich oraz śpiące do góry brzuchami pancerniki - mają przydzielone tutaj swoje zimowe apartamenty.

Zimowe zapasy w spiżarniach

Spiżarki dla zwierząt są już świątecznie zapełnione. Dla wszelkich przeżuwaczy przygotowano zapasy siana w ogromnej stodole. Na strychach zgromadzono dla roślinożerców smakowitą liściarkę, czyli ususzone latem gałązki klonowe, brzozowe, dębowe i wierzbowe.

Na wszelkie egzotyczne ptactwo i drobne ssaki w zamrażarkach czekają truskawki, śliwki, wiśnie i jagody, a dla lutungów, wyjców i gerez mrożą się ich ulubione liście klonowe. Uzbierane żołędzie to dodatek do karmy saren, żubrów, jeleni i dzików.

Zwierzęta przygotowały się na zimę

Polskie ssaki zmieniły już odcień sierści na zimowy. Seniorka niedźwiedzica - Cytra, z dostarczonych przez opiekunów gałęzi i słomy przygotowuje sobie ciepłą gawrę.

Odpowiednia dieta i zdumiewające zdolności aklimatyzowania się, czyli przystosowania się do odmiennych warunków środowiska się pozwalają słoniom, wielbłądom i innym egzotycznym mieszkańcom zoo na spacery podczas zimowych dni.

Wszyscy w zoo czekają na świąteczny śnieg...

Górskie wigonie w śnieżycy. Film archiwalny


Przypomnijmy, że Zoo w Oliwie czynne jest codziennie, także w święta, od godz. 9 do godz. 15. Kasy są czynne do godz. 14

ms