stat

Zwłoki młodego mężczyzny w Motławie

16 października 2017 (artykuł sprzed 1 roku)
MKo
aktualizacja:11:23 (16 października 2017)

W niedzielę w nocy z Motławy wyłowiono ciało. Jak mówi policja, to poszukiwany od początku ubiegłego tygodnia 24-letni mężczyzna.Aktualizacja, godz. 11.20.

Ciało mężczyzny znaleźli na głębokości 5 metrów płetwonurkowie z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP z Katowic, a nie jak podaliśmy wcześniej zauważyli przechodnie. Akcja poszukiwawcza zaginionego tuż przy Wyspie Spichrzów trwała kilka godzin.
24-latek ostatni raz był widziany we wtorek w nocy, gdy ok. godz. 2.30 wychodził z pubu przy ul. Chlebnickiej zobacz na mapie Gdańska. Bawił się tam ze swoimi znajomymi, którzy zaangażowali się później w jego poszukiwania.

W niedzielę w nocy przechodnie zauważyli w Motławie ciało. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili, że to zwłoki zaginionego 24-latka.

- W nocy ciało zaginionego 24-latka wyłowiono z kanału Motławy. Na miejscu policjanci z udziałem technika kryminalistyki i biegłego z zakresu medycyny sądowej przeprowadzili oględziny zwłok. Wszystkie czynności nadzorował prokurator. Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzny - poinformowała asp. Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

MKo