stat

Karol Spieglanin rezygnuje ze starań o wiceprezydenturę

8 października 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Rafał Borowski
aktualizacja:20:52 (8 października 2018)

Karol Spieglanin, prezes stowarzyszenia Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej, wycofał swoją kandydaturę na zastępcą prezydenta Gdańska ds. polityki przestrzennej, jeśli Jarosław Wałęsa wygra wybory prezydenckie w mieście. Spieglanin zapowiedział wydanie oświadczenia, w którym ma wyjaśnić motywy swojej decyzji.Na razie jako przyczynę wycofania się z kampanii podał "względy osobiste" i zapowiedział opublikowanie w najbliższym czasie stosownego oświadczenia.

Opublikujemy je, gdy tylko się pojawi.
Aktualizacja godz. 20.52

Oświadczenie FRAG-u - opublikowane po godz. 20 na Facebooku:

Szanowni Państwo,

W poniedziałek pojawiła się informacja, że nasz prezes - Karol Spieglanin - zrezygnował, z przyczyn osobistych, z propozycji pełnienia funkcji zastępcy prezydenta Gdańska ds. polityki przestrzennej. Z żalem przyjęliśmy tę wiadomość.

Jako stowarzyszenie cały czas będziemy kontynuowali swoją działalność. Czy dalej wspieramy Koalicję Obywatelską oraz jej program? Tak, ponieważ sami go współtworzyliśmy i jest on zgodny z naszymi postulatami dotyczącymi m.in. rewizji rezerw terenowych czy projektowania przyjaznego miasta krótkich odległości dostępnego dla wszystkich.

Wśród kandydatów Koalicji Obywatelskiej jest wielu kandydatów na radnych, którzy są gwarantami realizacji tego programu. Dla wielu osób gwarantem jego realizacji była dotychczas także osoba Karola Spieglanin. Zgodnie z deklaracjami Jarosława Wałęsy nowy kandydat na to stanowisko będzie wskazany przez nasze stowarzyszenie.
Czy Spieglanin podjął słuszną decyzję?
60%

tak

20%

nie

20%

nie mam zdania

zakończona

łącznie głosów: 604