Chcesz podreperować zdrowie? Zaproś Pana Kroplówkę

18 maja 2020

Zwiększenie wydajności organizmu, poprawa samopoczucia, wyeliminowanie skutków syndromu "dnia poprzedniego", zwiększenie wydolności fizycznej lub intelektualnej i nieoceniona pomoc w walce z bólem - to jedne z wielu korzyści, jakie daje stosowanie wlewów dożylnych, zwanych potocznie kroplówkami. Wielką zaletą tego rodzaju terapii jest jej ogólnodostępność - ratownicy medyczni z zespołu Pana Kroplówki pracują całodobowo i świadczą usługi w domach pacjentów.Wlewy dożylne cieszą się w ostatnim czasie ogromną popularnością nie tylko wśród osób chorych, ale i zdrowych. Kto korzysta z nich najczęściej?

Rafał Chodowiec, ratownik medyczny (Pan Kroplówka): Najczęściej zgłaszają się do nas osoby, które chcą wyeliminować skutki syndromu "dnia poprzedniego", przeprowadzić szybką detoksykację organizmu, ale też chorzy, którzy wiedzą, że kroplówka pomoże im wygrać walkę z bólem. Na stosowanie wlewów dożylnych decydują się też osoby chcące się wzmocnić po wyczerpującym treningu, z obniżoną odpornością czy ciężko pracujące, aby zregenerować organizm. Jak wspomniałem, pomagamy też osobom zmagającym się z różnego rodzaju dolegliwościami bólowymi, spowodowanymi chorobami cywilizacyjnymi (kolka nerkowa, wątrobowa, bóle żołądka czy kręgosłupa) u których suplementacja tabletkowa nie przynosi zamierzonego efektu.

Kroplówka daje lepsze rezultaty niż łykanie tabletek?

Jak najbardziej. Witaminowe suplementy diety regularnie spożywa niemal 75 proc. naszego społeczeństwa. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że przyjmowane tą drogą preparaty nasz organizm wchłania jedynie w ok. 10 proc. Kiedy połykamy tabletkę bądź kapsułkę przechodzi ona taką samą drogę w naszym układzie pokarmowym jak jedzenie. I podobnie jak jedzenie, część przyjętego suplementu ulegnie strawieniu, wchłonięciu i zostanie poddana dalszemu metabolizmowi. To, co już wchłoniemy, będzie dodatkowo przerabiane w naszej wątrobie. Inaczej jest w przypadku podania dożylnego, czyli wlewu. Substancje podawane w ten sposób trafiają bezpośrednio do krwioobiegu, dzięki czemu działają natychmiastowo, a efekty ich stosowania są silniejsze i bardziej spektakularne. Nie obciążają też nerek i wątroby, a tak może się stać, jeśli syntetyczne witaminy przez dłuższy czas przyjmujemy doustnie.

Jakie substancje można podawać dożylnie?

W kroplówkach, bezpośrednio do krwioobiegu, podajemy m.in. witaminy, aminokwasy, minerały, suplementy odżywcze, a w niektórych przypadkach również leki.

W związku z ogromną popularnością wlewów dożylnych pojawiło się na rynku wiele podmiotów świadczących tego rodzaju usługi. Możemy z nich korzystać bez obaw?

Zalecałbym rozwagę - tu w końcu chodzi o nasze zdrowie. Najbezpieczniej będzie, jeśli przed umówieniem się na wizytę sprawdzimy w internecie, np. na portalach społecznościowych, jakie dany podmiot ma opinie. Czasem z takich opinii możemy dowiedzieć się więcej, niż z obszernych referencji, jakie przedstawią nam sami usługodawcy.

Załóżmy zatem, że sprawdzam opinie w internecie i decyduję się na skorzystanie z usług Pana Kroplówki. Co dalej? Jak przebiega taka wizyta?

Należy do nas zadzwonić, opowiedzieć o dolegliwościach i zasygnalizować chęć zamówienia takiej wizyty. Następnie ratownik medyczny jedzie pod wskazany adres i na miejscu, jeszcze raz, przeprowadza bardzo szczegółowy wywiad. Wykonuje też pomiar podstawowych parametrów życiowych i dobiera substancje, jakie zostaną zaaplikowane. Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie, możemy zaczynać wlew. Jeśli natomiast ratownik ma wątpliwości bądź należałoby użyć leku, którego nie ma na swojej liście, konsultuje się z lekarzem za pomocą teleporady bądź porady online. Wówczas lekarz decyduje, czy konieczne jest, aby osobiście się stawił i zbadał pacjenta, czy może zdalnie wyrazić zgodę na podanie leku.

Jaki jest koszt takiej wizyty?

Ceny podania kroplówki zaczynają się od 220 zł, szybka detoksykacja kosztuje 400 zł. Jeśli podczas wizyty niezbędna okaże się teleporada, do kroplówki doliczymy 50 zł. Koszty dojazdu ustalane są indywidualnie.

Z jaką częstotliwością powinno się korzystać z wlewów dożylnych, aby efekty były jak najlepsze?

Jeśli chcemy zregenerować się po ciężkich treningach, po spożywaniu alkoholu lub odroczyć objawy kaca na dłuższy czas, potrzebujemy serii kilku wlewów. Jeśli natomiast po przebytej chorobie potrzebujemy się nawodnić czy przerwać nagły napad bólu, w większości przypadków wystarczy jeden wlew.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Artykuł sponsorowany - brak możliwości dodawania opinii