Chcesz schudnąć w nowym roku? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji dietetycznej!

8 stycznia 2013 (artykuł sprzed 7 lat)

Nowy rok to doskonała okazja do zmian! Jednym z najczęstszych postanowień noworocznych jest rozpoczęcie diety. Bardzo często kończy się jednak jedynie na obietnicach i odkładaniu diety na przysłowiowe jutro. Zazwyczaj brakuje nam czasu i wystarczająco silnej motywacji. Co zrobić, aby tym razem skutecznie zmienić swoją sylwetkę i polepszyć samopoczucie?Na pewno warto udać się do specjalisty. Okazuje się, że podstawą skutecznego odchudzania jest wprowadzenie właściwych nawyków żywieniowych, w czym może nam pomóc dietetyk. Co przemawia za tym, żeby skorzystać ze specjalistycznej porady?

Krok pierwszy: bezpłatna konsultacja dietetyczna

Podczas pierwszej bezpłatnej wizyty dietetyk przeprowadza tzw. wywiad dietetyczny. - Staramy się jak najlepiej poznać każdą osobę - jej dotychczasowe nawyki żywieniowe oraz upodobania smakowe. Wykonujemy także pomiary ciała oraz ustalamy zawartość tkanki tłuszczowej i wody metabolicznej w organizmie - mówi Zofia Urbańczyk, dietetyk, kierownik departamentu dietetyki Naturhouse.

Wśród czynników oddziałujących na specyfikę kuracji znajdują się m.in.: wiek, przebyte w przeszłości choroby oraz aktualnie przyjmowane leki. Po dostatecznym zgromadzeniu potrzebnych informacji specjalista jest w stanie wychwycić przyczynę problemu z wagą i dopasować odpowiedni plan żywieniowy oraz suplementy, które wspierają dietę. W trakcie cotygodniowych wizyt dietetyk monitoruje prawidłowy przebieg kuracji oraz motywuje do dalszej walki.

- Wielu naszych klientów ceni sobie cotygodniowe wizyty, podczas których widać postępy, ale i wszystkie dietetyczne grzechy. Łatwiej nam jest zmotywować osoby do dalszej pracy nad sobą. Klient jest pod stałą opieką specjalisty - dodaje dietetyk z Centrum Naturhouse.

Dieta pod czujnym okiem specjalisty

Dieta wcale nie musi być nieprzyjemna. W Naturhouse plany żywieniowe dobierane są indywidualnie do potrzeb danej osoby, z uwzględnieniem tego, co lubi i za czym nie przepada. Dieta nie oznacza również - tak jak się niektórym może wydawać - spożywania samych warzyw i owoców.

- Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Nie może wykluczać żadnych składników odżywczych, niezbędnych do funkcjonowania organizmu np. białka pochodzącego z mięsa. Kaloryczność posiłków należy dopasować do naszej przemiany materii tak, aby uzyskać zadowalające efekty - potwierdza dietetyk z Naturhouse.

Warto pamiętać, że na pierwszym miejscu jest zawsze nasze zdrowie, a kuracje przeprowadzane bez wcześniejszej konsultacji z ekspertem po prostu mogą zaszkodzić i doprowadzić do tzw. efektu jo-jo.

Realizując jednak kurację według indywidualnie dobranego planu dietetycznego i będąc pod opieką specjalisty, nic nam nie grozi. Przy wsparciu dietetyka, rodziny, a także własnej silnej woli oraz cierpliwości, możemy osiągnąć długo wyczekiwany cel i zakończyć noworoczne postanowienie sukcesem. Aby łatwiej było wytrwać w postanowieniu, zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej konsultacji dietetycznej. Wystarczy kliknąć w poniższy przycisk i wypełnić formularz:

Na bezpłatną konsultację można umówić się także telefonicznie.

Centra Dietetyczne Naturhouse:

GDAŃSK:
1) ul. Rajska 10 zobacz na mapie Gdańska
tel. 58 766 75 37

2) al. Grunwaldzka 75 zobacz na mapie Gdańska
tel. 58 346 15 57

GDYNIA:
1) ul. Świętojańska 89 zobacz na mapie Gdańska
tel. 58 661 11 16

2) plac Górnośląski 15 zobacz na mapie Gdyni
tel. 58 621 11 03

SOPOT:
ul. Grunwaldzka 50 zobacz na mapie Sopotu
tel. 58 380 30 80

TCZEW:
ul. Armii Krajowej 28A
tel. 58 585 84 08

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł