Depilacja światłem. Na jakie rozwiązanie się zdecydować?

19 stycznia 2021, 8:00
Joanna Puchala
Depilacja gabinetowa laserem przynosi najlepsze i najtrwalsze efekty. Więcej zdjęć (3)

Depilacja gabinetowa laserem przynosi najlepsze i najtrwalsze efekty.

fot. 123rf.com/Evgenii Vershinin

Depilacja gabinetowa laserem przynosi najlepsze i najtrwalsze efekty.

fot. 123rf.com/Evgenii Vershinin

Gładkie, pozbawione włosków ciało jest marzeniem wielu kobiet. Osiągnięcie możliwie jak najtrwalszego efektu nie jest jednak łatwe. Postanowiliśmy sprawdzić, które z metod depilacji są najskuteczniejsze.Depilacja gabinetowa wymaga systematyczności, umawiania się na wizyty, na które wielu z nas nie ma czasu. Nic więc dziwnego, że chętnie korzystamy z rozwiązań, które pozwolą osiągnąć szybkie efekty w domowym zaciszu. Maszynki czy kremy do depilacji nie zapewniają długotrwale gładkiej skóry, depilatory gwarantują nieco trwalszy efekt, ale dopiero po pojawieniu się na rynku depilatorów świetlnych wiele z nas miało nadzieję na odnalezienie rozwiązania idealnego. Czy można się jednak po nich spodziewać gabinetowych efektów?

Depilatory świetlne- Depilatory Lumea różnią się od urządzeń gabinetowych nie tylko gabarytami, ale również parametrami zabiegowymi, co ma niewątpliwie wpływ na efekty końcowe procesu depilacji. Urządzenia do pielęgnacji domowej muszą być bezpieczne w stosowaniu dla każdego użytkownika bez względu na jego wiedzę i doświadczenie, więc z założenia musi to być taka moc IPL, aby użytkownik nie zrobił sobie krzywdy, np. nie poparzył się podczas domowej depilacji - wyjaśnia Klaudia Kurzyńska, kosmetolog w Yasumi Sopot Instytucie Zdrowia i Urody.
Są różne metody depilacji. Te domowe jednak nie przynoszą długotrwałych efektów, na których zależy wielu z nas. Więcej zdjęć (3)

Są różne metody depilacji. Te domowe jednak nie przynoszą długotrwałych efektów, na których zależy wielu z nas.

fot. 123rf.com/ dolgachov

Są różne metody depilacji. Te domowe jednak nie przynoszą długotrwałych efektów, na których zależy wielu z nas.

fot. 123rf.com/ dolgachov

Domowe depilatory świetlne opierają się o technologię Intense Pulsed Light (IPL). Są stworzone do użytku domowego, przez co nie mogą się równać z urządzeniami gabinetowymi.

- Lumea wykorzystuje technologię IPL, która w gabinetach już dawno nie jest stosowana do depilacji. Jest błędnie uznawana za laser, ponieważ nie mamy tutaj do czynienia ze spójną wiązką światła o konkretnej długości fali, tylko ze światłem pulsacyjnym, o różnych długościach fal. Wadą urządzeń IPL będzie więc brak wybiórczego działania na włos i rozgrzewanie okolicznych tkanek - mówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Clinica Dermatologica.
W uproszczeniu, urządzenie, które wykorzystuje technologię IPL, będzie mniej skuteczne od depilacji w gabinecie. Będzie z pewnością opóźniać wzrost włosa, czego nie możemy powiedzieć o standardowym depilatorze czy zwykłej maszynce.

- Po depilacji urządzeniem IPL niekiedy włosy odrastają nawet grubsze. W warunkach domowych pacjent nie jest w stanie dobrać prawidłowych parametrów zabiegu i nie zawsze ma świadomość, że nie można stosować urządzenia np. na opaloną skórę, a to grozi nawet poparzeniem skóry w miejscu zabiegu - przestrzega dr n. med Igor Michajłowski.
Decydując się na depilację w gabinecie, warto sprawdzić opinie oraz dopytać o sprzęt, którym wykonywane są zabiegi. Więcej zdjęć (3)

Decydując się na depilację w gabinecie, warto sprawdzić opinie oraz dopytać o sprzęt, którym wykonywane są zabiegi.

fot. 123rf.com/ Kamil Macniak

Decydując się na depilację w gabinecie, warto sprawdzić opinie oraz dopytać o sprzęt, którym wykonywane są zabiegi.

fot. 123rf.com/ Kamil Macniak

Depilacja gabinetowaNajskuteczniejszym rozwiązaniem, które gwarantuje trwałe pozbycie się włosków, jest depilacja laserowa wykonana w gabinecie. Tutaj również efekty będą uzależnione od sprzętu.

- Warto zwrócić uwagę, czy wykorzystuje się tam nowoczesny i skuteczny sprzęt. W naszej klinice wykorzystujemy laser diodowy, w innych gabinetach może to być laser aleksandrytowy. Depilacja laserowa typu Vectus daje świetne efekty w usuwaniu owłosienia i jest precyzyjna. Co ważne, jest zabiegiem bezpiecznym, ponieważ wykonuje ją specjalista - mówi dr n. med. Igor Michajłowski.
Warto podkreślić, że trwała redukcja owłosienia wykonywana za pomocą urządzeń laserowych lub IPL jest długim procesem, który bazuje na powtarzalności serii zabiegowej.

- Rolą kosmetologa jest każdorazowe dobranie odpowiedniej energii zabiegowej w zależności od fototypu skóry, grubości, koloru oraz rozmieszczenia włosa, partii ciała, a także uwzględnienie wszelkich indywidualnych ograniczeń pacjenta jak np. choroby, terapie, styl życia, wrażliwość skóry. Celem klientów decydujących się na trwałą depilację jest wysoka skuteczność usunięcia włosa z danego obszaru zabiegowego, która pozwoli trwale pożegnać się z niechcianym owłosieniem lub zredukować owłosienie w maksymalnym stopniu - mówi Klaudia Kurzyńska.
Zanim zdecydujemy się na zabieg, warto także sprawdzić, jakie są przeciwwskazania do jego wykonania.

- Po szczegółowym wywiadzie podejmowana jest decyzja o możliwości lub niemożności wykonania zabiegu. Pacjent świadomie może podjąć decyzję o rozpoczęciu procesu depilacji, znając ewentualne zagrożenia i ryzyko lub też ograniczenia związane ze skutecznością, np. w przypadkach problemów hormonalnych, które często obniżają efektywność każdego rodzaju depilacji. Depilacja laserowa jest dość skomplikowaną procedurą, która wymaga doświadczenia i wiedzy, dlatego warto skorzystać z profesjonalnej usługi, aby uniknąć rozczarowania - dodaje Klaudia Kurzyńska.
Jakie rozwiązanie do depilacji wybierasz?
0%

maszynkę

0%

standardowy depilator

0%

depilator świetlny

0%

wosk

0%

depilację laserową lub IPL w gabinecie

0%

inne metody