• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Domowe farbowanie musi być... z głową. Jak to zrobić?

Monika Bielkiewicz
13 października 2019 (artykuł sprzed 4 lat) 
Najpierw pokrywamy włosy wyrastające nad karkiem, następnie te wokół uszu, a kończymy na szczycie głowy  - to najcieplejszy obszar na głowie, a im cieplej, tym farba szybciej zmienia kolor włosów. Najpierw pokrywamy włosy wyrastające nad karkiem, następnie te wokół uszu, a kończymy na szczycie głowy  - to najcieplejszy obszar na głowie, a im cieplej, tym farba szybciej zmienia kolor włosów.

Kobiety lubią zmiany, a zwykle najszybsza i bardzo efektowna to ta dotycząca koloru włosów. I chociaż fryzjerzy zalecają, by w sprawie koloryzacji zaufać ich doświadczeniu, często same decydujemy się na taki zabieg w domu. Nic dziwnego - producenci oferują mnóstwo odcieni oraz coraz bardziej zaawansowane formuły preparatów, a ponadto farbowanie włosów w domu jest proste, szybkie, wygodne i niedrogie.



Coraz chętniej farbujemy włosy w domu. Na rynku pojawiają się farby bogate w olejki, odżywki i składniki zapobiegające łamliwości czy wysuszaniu włosów, a także produkty do chwilowej koloryzacji. Ale mimo że wszystkie z tych produktów są wyposażone w szczegółowe instrukcje, chyba każda kobieta przeżyła traumę związaną z domową koloryzacją. Zamiast kasztanowego brązu na włosach pojawił się plastikowy oranż, a zamiast złotego blondu zielonkawy odcień.

Jak się zatem zabrać do domowej koloryzacji, aby mieć ładny kolor i nie zniszczyć włosów? Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniego koloru, ale przede wszystkim znajomość zasad domowego farbowania i unikanie ryzykownych eksperymentów. Farbowanie musi być... z głową!



Włos ma głos



Zanim podejmiemy decyzję o koloryzacji, czy to w salonie, czy w domu, warto pamiętać, że aby włosy były przygotowane do farbowania, muszą być przede wszystkim zdrowe. Nakładanie farby na włosy w złym stanie może poskutkować tym, że zamiast miękkości i błysku uzyskamy włosy puszące się, trudne do rozczesania i przypominające siano. Zdrowy włos to włos prawidłowo odżywiony, bez ubytków keratyny i z zamkniętymi łuskami - jeżeli włosy są zatem zniszczone, trzeba wzmocnić ich strukturę, w przeciwnym razie farba będzie w nie wnikać nierównomiernie.

- O włosy przed koloryzacją trzeba dbać tak samo jak po niej, czyli niezwykle ważne jest, aby włosy były nawilżane maskami przynajmniej raz w tygodniu - doradza Magdalena Kołodziej z salonu JuKu. - Jeżeli pani chce rozjaśnić włosy, warto przed wizytą u fryzjera mocniej je nawilżać oraz dodatkowo zakwaszać. Czasem wystarczy zwykła woda z dodatkiem octu czy cytryny - dodaje ekspertka.
Eksperci radzą, by proces przygotowania włosów do koloryzacji rozpocząć ok. dwa tygodnie przed farbowaniem. Aby były idealnie nawilżone i odżywione, warto sięgać po produkty bogate w tzw. humektanty, czyli higroskopijne substancje nawilżające o strukturze pozwalającej na absorbowanie i wiązanie cząsteczek wody z otoczenia. Te nawilżacze wykorzystuje się właśnie w kosmetykach do włosów, a także w produktach do pielęgnacji ciała.

Suche, mało elastyczne i łamliwe włosy docenią produkty z takimi humektantami, jak aloes (zapewnia poprawię gęstości włosów i lepsze ich układanie), nawilżający włosy i nadający połysk miód, a także zapewniająca nawilżenie i miękkość gliceryna, kwas hialuronowy zwany eliksirem młodości. Z kolei kwas mlekowy odpowiada za zamknięcie łusek włosa. Po każdym myciu (w wodzie o średniej temperaturze, ani gorącej, ani zimnej!) należy stosować odżywkę, a raz na tydzień maskę o działaniu nawilżającym i regenerującym. Warto też zafundować włosom kurację w formie kompresu - nałożyć na nie maskę, owinąć głowę folią i dodatkowo opatulić ręcznikiem.



  • Przygotowanie do koloryzacji powinno się opierać na regeneracji, nawilżeniu i odżywieniu włosów.
  • Oczyszczający peeling trychologiczny do skóry głowy, Pharmaceris 37,70 zł
  • Hydro-micelarny szampon kojący Emotopic, Pharmaceris 34,90 zł
  • Odżywczy szampon Botanic Therapy z mlekiem kokosowym i makadamia, Garnier 10 zł
  • Maska 3w1 Botanic Therapy mleko kokosowe i makadamia, Garnier 25 zł
  • Nawilżająca maska z aloesem Fructis Aloe Hair Food, Garnier 24,99 zł
  • Wzmacniający szampon Botanic Therapy z olejem rycynowym i migdałem, Garnier 14,99 zł
  • Olejek w kremie do włosów suchych Nutri Extrême, DESSANGE 33,99 zł
  • Oczyszczający i odbudowujący szampon do włosów K-PAK, JOICO 69 zł
  • Nawilżający i odżywczy baslam do włosów suchych, JOICO 87 zł
  • Wygładzająca maska do włosów, keratynowa odbudowa w formie czepka, L'biotica 21 zł
  • Regenerująca, wzmacniająca i odbudowująca kuracja do włosów OLAPLEX NR 3, Olaplex 109 zł
  • Regenerująca odżywka do włosów z olejem arganowym, ekstraktem ze skrzypu oraz lnu, Pat&Rub 64 zł
  • Odżywka 10w1 o działaniu regenerującym, L'biotica 29,90 zł
  • Odżywka do włosów suchych Nutri Extrême, DESSANGE 29,99 zł

Dobra farba, dobry efekt



Wybór odpowiedniego preparatu do koloryzacji to najważniejszy krok, od którego zależy powodzenie akcji domowego farbowania. To właśnie formuła preparatu decyduje o trwałości koloru. Jeśli w grę wchodzi wyłącznie jego odświeżenie, należy dobrać idealny odcień. Jeśli jednak pragniemy zmiany, warto wcześniej sprawdzić, jaki uzyskamy efekt na włosie, korzystając z palety kolorów. Jeżeli decydujemy się na domową koloryzację, warto się przede wszystkim zastanowić, czy zmiana jest chwilową zachcianką, czy jest to przemyślana decyzja.

Do zmiany na "chwilę" idealne będą szamponetki - środki pozbawione amoniaku, które zmywają się po kilku myciach włosów (od sześciu do ośmiu), ponieważ pigmenty nie przenikają do wnętrza włosa i nie "oblepiają" go z zewnątrz. Trwalsze są szampony i kremy koloryzujące, po których kolor utrzymuje się aż do 28 myć i można nimi przyciemnić lub rozjaśnić włosy o kilka tonów. To jednak produkty, które pokrywają tylko pojedyncze siwe włosy i nie skutkują pojawieniem się odrostów, ponieważ ich kolor zmywa się równomiernie. Bardziej radykalną zmianę koloru oraz pokrycie siwizny umożliwiają farby trwałe, bo zawierają amoniak, który silnie odchyla łuski włosa, by pigmenty mogły wniknąć do wnętrza. Nie zmywają się podczas mycia, ale po jakimś czasie pojawiają się odrosty.

  • Żel koloryzujący #Pure Color, Schwarzkopf 24 zł
  • Kremowa koloryzacja Excellence Creme, L'Oreal Paris 27 zł
  • Farba do włosów Deluxe z mikro-olejkami, Schwarzkopf 17 zł
  • Żel koloryzujący z 92 proc. naturalnych składników i czystych pigmentów, nie zawiera utleniacza ani amoniaku, ciemny blond, Christophe Robin/Sephora
  • Farba Casting Creme Gloss bez amoniaku i z odżywką z olejkiem kokosowym, L'Oreal Paris 27,99 zł
  • Farba do włosów Colorista Paint wraz z odżywką, L'Oreal Paris 27,99 zł
  • Farba do włosów Colorista Washout zapewniająca tygodniowy kolor, L'Oreal Paris 28 zł
  • Trwała koloryzacja rozjaśniająca Garnier Color Naturals Creme z olejkami, Garnier 12 zł
  • Farba do włosów Cameleo z olejkami Omega+, Delia 7 zł
  • Szampon koloryzujący z ekstraktem z żurawiny i olejkiem arganowym, Garnier 13 zł
  • Farba do włosów Infinia Preference, L'Oreal Paris ok. 33 zł
  • Szamponetka Palette Instant Color, Schwarzkopf 6,70 zł
  • Linia farb do włosów Color Expert z kompleksem OmegaPlex, Schwarzkopf, 32 zł
  • Szamponetka Palette Instant Color, Schwarzkopf 7 zł
  • Żel koloryzujący z 92 proc. naturalnych składników i czystych pigmentów, nie zawiera utleniacza ani amoniaku, ciemny orzech, Christophe Robin/Sephora
  • Farba do włosów Oleo Intense bez amoniaku, Syoss 20 zł
  • Krem koloryzujący Palette Intensive Color Creme wzbogacony płynną keratyną, Schwarzkopf 15 zł
  • Krem koloryzujący Natural Colors z olejkiem arganowym, Garnier 13 zł

Wielka zmiana



Decydując się na nowy kolor, należy dostosować go do karnacji oraz naturalnej barwy włosów. Chłodna szatynka lub blondynka o jasnej, porcelanowej cerze powinny wybierać chłodne odcienie farb - takie jak popielaty i platynowy blond, mahoń czy czerń z nutą fioletu. Cera o ciepłym kolorycie (kremowo-beżowa lub brzoskwiniowa) będzie dobrze wyglądała w oprawie włosów z ciepłej gamy barw - to złocisty blond, miodowy, miedziany, złocisty brąz. A jak to wygląda w praktyce?

- Najczęstszy błąd klientek, które same farbują włosy, to ten, że wybierają najczęściej za ciężką i za ciemną farbę - mówi Magdalena Kołodziej. - W dodatku przeciągają farbę na końcach - efektem jest jaśniejsza góra i ciemniejszy dół. Gdy panie już decydują się na samodzielne farbowanie, powinny farbować jedynie odrost i nie sugerować się kolorem, który jest na pudełku, tylko numerem - to on jest ważny - zaznacza ekspertka.
- Jeśli chodzi o delikatną lub radykalną zmianę koloru, nie polecam przeprowadzać takich prób na własną rękę - dodaje Monika Monica z Twój Mobilny Fryzjer. - Lepiej udać się do doświadczonego specjalisty, który przeprowadzi porządną konsultację i zaproponuje koloryzację możliwą do wykonania w danym momencie. Niektóre efekty są możliwe do osiągnięcia dopiero na kolejnej wizycie, lepiej zatem zaufać osobie, która będzie potrafiła poprowadzić włosy do momentu uzyskania wymarzonego efektu - mówi ekspertka.
Kolejna sprawa to przyciemnianie rozjaśnionych włosów, co w przypadku samodzielnego działania może przynieść niezbyt udany efekt.

- Często, kiedy panie robią sobie to samodzielnie w domu, przychodzą do mnie np. z rudawą górą i np. szaro-zielonymi końcami - mówi Monika Monica. - Tutaj potrzebna jest umiejętność pracy z wykorzystaniem koła barw, ponieważ inaczej pigmentują się włosy naturalne (odrost), a zupełnie inaczej włosy rozjaśnione (końce). Kłopoty podczas farbowania i rozjaśniania włosów pojawiają się również w przypadku wcześniejszego stosowania na włosach różnego rodzaju produktów ziołowych - dodaje ekspertka. - Niektóre zioła potrafią wejść w reakcję podczas chemicznego zabiegu i wtedy również pojawiają się nieprzyjemne sytuacje.
Tak naprawdę brunetka, która marzy o złotym blondzie, powinna przejść kilka etapów koloryzacji. Im włosy łatwiej się rozjaśniają, tym mniej etapów będzie potrzeba. A im więcej etapów, tym bardziej osłabione będą włosy. Dlatego też osoby o włosach suchych, powinny unikać tego typu koloryzacji - staną się jeszcze bardziej wrażliwe i przesuszone.

- Koloryzacja to bardzo złożony proces, zwłaszcza rozjaśnianie - tłumaczy Monika Monica z Twój Mobilny Fryzjer. Rozjaśniacz ma specyficzną konsystencję, zupełnie inną niż farba. Trzeba go nakładać bardzo cienkimi pasmami, zaczynając od miejsc, które potrzebują więcej czasu w procesie utleniania, kończąc na tych, które rozjaśniają się szybciej. Trzeba również dobrać odpowiedni oksydant do poszczególnych partii włosów. Tylko dzięki temu można uzyskać odpowiedni podkład przed nałożeniem właściwego odcienia blond - zastrzega ekspertka. - Dodatkowo w większości przypadków trzeba na włosy nałożyć dwie różne mieszkanki, aby kolor wyszedł równy. Jeśli panie próbują rozjaśnić sobie włosy samodzielnie, zwykle kończy się to kilkoma odcieniami na głowie, zaczynając od praktycznie białych na odroście, po żółte, kończąc na rudych, a nawet czerwonych na końcach. Oprócz tego często również występują ciemne plamy powstałe w wyniku niedokładnego nałożenia produktu - dodaje Monika Monica.

Jeśli chodzi o delikatną lub radykalną zmianę koloru, lepiej udać się do doświadczonego specjalisty, który przeprowadzi porządną konsultację i zaproponuje koloryzację możliwą do wykonania w danym momencie. Jeśli chodzi o delikatną lub radykalną zmianę koloru, lepiej udać się do doświadczonego specjalisty, który przeprowadzi porządną konsultację i zaproponuje koloryzację możliwą do wykonania w danym momencie.

Przed farbowaniem



Jeżeli już jednak decydujemy się na domowe farbowanie włosów, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim przed każdym farbowaniem musimy wykonać próbę uczuleniową (najlepiej ok. 48 godzin przed koloryzacją). Wykonujemy ją za uchem, poniżej linii włosów na szyi lub w zgięciu łokcia. Po odczekaniu kilku minut zmywamy kosmetyk i czekamy 48 godzin. Jeśli w tym czasie na skórze nie pojawi się reakcja alergiczna (świąd, wysypka, pieczenie), możemy bez obaw użyć farby włosów.

Druga zasada farbowania brzmi, że preparat do koloryzacji zawsze nakładamy na suche i lekko przetłuszczone włosy. Cienka warstwa sebum ochroni pasma oraz skórę głowy przed szkodliwym działaniem farby - na włosach tworzy się warstwa lipidowa, która ochroni włosy przed chemią znajdującą się w produkcie do koloryzacji. Eksperci zalecają, aby przed koloryzacją nie myć włosów nawet przez kilka dni. Przed farbowaniem włosy warto natomiast porządnie wyszczotkować - w ten sposób pozbędziemy się z nich zanieczyszczeń i resztek kosmetyków stylizacyjnych, a ponadto rozprowadzimy na całej długości włosów zgromadzone na nich sebum.

Należy również dokładnie zapoznać się z dołączoną do produktu ulotką i przestrzegać zaleceń producenta, zwłaszcza tych dotyczących czasu działania. Uwaga, czas koloryzacji zaczyna się od momentu nałożenia farby na włosy - w zależności od zaleceń może się on wydłużyć lub trwać krócej. Zbyt krótkie trzymanie preparatu na włosach poskutkuje zbyt słabym kolorem, z kolei wydłużenie czasu może zniszczyć i wysuszyć włosy, a także podrażnić skórę głowy. Przygotowaną farbę należy dokładnie wymieszać we właściwych, zalecanych proporcjach. Zachowanie odpowiednich proporcji jest bardzo ważne, ponieważ jeśli mieszanka jest zbyt gęsta, może nie pokryć wszystkich włosów, jeżeli natomiast jej konsystencja jest wodnista, może z włosów spłynąć. Ważne, by dokładnie wymieszana farba miała jednolitą konsystencję, bez grudek, i należy nie zwlekać z jej nakładaniem, ponieważ szybko zaczyna się utleniać i traci swoje właściwości.

Najpierw dzielimy włosy na sekcje, a następnie rozpoczynamy nakładanie farby. Mieszankę rozprowadzamy najpierw na odrostach (i granicy), które jako najmłodsze i najzdrowsze są najbardziej odporne na koloryzację. W pierwszej kolejności pokrywamy włosy wyrastające nad karkiem, następnie te wokół uszu, a kończymy na szczycie głowy - to najcieplejszy obszar na głowie, a im cieplej, tym farba szybciej zmienia kolor włosów. Jeśli włosy są siwe, rozpoczynamy od miejsc, w których siwizny jest najwięcej.

Warto pamiętać o dokładnym i równomiernym pokryciu włosów niewielką ilością farby. W tym celu wydzielamy na każdej sekcji przedziałki o szerokości ok. 2 cm, chwytamy w dłoń pędzel pokryty niewielką ilością farby i rozprowadzamy ją na włosach. W przypadku regularnego farbowania po pokryciu odrostów czekamy zwykle 20 minut (dokładny czas podany jest w instrukcji), a następnie rozprowadzamy farbę na końcach i pozostawiamy ją na kolejne 10 minut. Jeśli farbujemy naturalne włosy po raz pierwszy, najpierw rozprowadzamy produkt na odrostach i od razu na końcach, a zmywamy go po 30 minutach. Po koloryzacji niezbędne jest dokładne zmycie farby z włosów umiarkowanie ciepłą wodą i zastosowanie dołączonego do farby preparatu w formie odżywki. Po jej spłukaniu zaleca się wysuszyć włosy naturalnie albo chłodnym strumieniem powietrza z suszarki.

  • Ważne, by dokładnie wymieszana farba miała jednolitą konsystencję, bez grudek, i należy nie zwlekać z jej nakładaniem, ponieważ szybko zaczyna się utleniać i traci swoje właściwości.
  • Jak się zabrać do domowej koloryzacji, aby mieć ładny kolor i nie zniszczyć włosów?

Pielęgnacja po kolorze



Niezależnie od tego, czy poddajmy włosy koloryzacji domowej, czy decydujemy się na wizytę w salonie, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja włosów po. Chcąc utrzymać piękny kolor włosów farbowanych, niezbędne jest stosowanie kosmetyków specjalnie do tego przeznaczonych.

- Dobrze wykonana koloryzacja to jedno, a odpowiednia pielęgnacja w domu to drugie, ale tylko i wyłącznie, jeśli te dwie rzeczy idą ze sobą w parze - mówi Monika Monica z Twój Mobilny Fryzjer. - Po każdej koloryzacji trzeba zastosować specjalny zabieg zakwaszający, który odżywia, nawilża, ale przede wszystkim wyrównuje pH i zamyka łuski włosów. Jest to ostatni krok w procesie koloryzacji, aby kolor utrzymał się długo, a włosy były w odpowiedniej kondycji. Zwłaszcza włosy rozjaśnione wymagają szczególnej pielęgnacji. One potrzebują przede wszystkim produktów regenerujących, odbudowujących, które oprócz tego, że nawilżą i odżywią włosy, dostarczą im również podstawowe składniki budulcowe, które podczas rozjaśniania utleniły się razem z pigmentem - dodaje ekspertka.
Preparaty do pielęgnacji włosów farbowanych zawierają specjalne składniki, które otulają włosy ochronnym filmem i domykają ich łuski. Kosmetyki przeznaczone do włosów farbowanych zawierają również składniki, które podkreślają kolor i chronią go przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Włosy po farbowaniu mogą być przesuszone, dlatego zaleca się myć je bardzo delikatnie, regularnie stosować odżywkę, a raz w tygodniu serwować im maskę regeneracyjną. W przypadku włosów farbowanych nie zaleca się również stosowania szamponów typu 2w1, oczyszczających oraz przeciwłupieżowych - sprawiają one, że kolor już po kilku umyciach włosów matowieje.

  • Szampon keratynowy do włosów farbowanych Cameleo, Delia 16 zł
  • Odbudowująca odżywka rokitnikowa do włosów farbowanych i uszkodzonych, L'biotica 24 zł
  • Rewitalizująca maska do włosow farbowanych, Arbonne 159 zł
  • Szampon ziołowy czarny bez do włosów blond i siwych zapobiegający żółknięciu, Barwa 5,49 zł
  • Maska z lawendą i zieloną herbatą do włosów farbowanych Botanic Spa Rituals, Bielenda 27,99 zł
  • Odżywka do włosów brązowych Brown Effect, Delia 12 zł
  • Maska do włosów blond nadająca refleksy, Collistar/Douglas 77 zł
  • Odżywczy eliksir do włosów Elseve Magiczna moc olejków, L'Oreal Paris 30 zł
  • Głęboko regenerująca odżywka do włosów blond, John Frieda 34 zł
  • Pogłębiająca kolor odżywka do włosów brązowych Brilliant Brunette, John Frieda 39 zł
  • Szampon do włosów farbowanych Gliss Kur Ultimate Color z kompleksem keratynowym, Schwarzkopf 14 zł
  • Rozjaśniająca odżywka do włosów blond, John Frieda 35,99 zł
  • Rozjaśniająca maska do włosów blond, JOICO ok. 100 zł
  • Tonujący szampon do włosów blond farbowanych i rozjaśnianych, L'biotica 27,50 zł
  • Odżywyczy szampon chroniący kolor, John Mitchell, 65 zł
  • Odbudowujący szampon rokitnikowy do włosów farbowanych i uszkodzonych, L'biotica 23,80 zł
  • Krem korygujący kolor Blond Californien zapobiegający powstawaniu żółtych i miedzianych refleksów na włosach blond, DESSANGE 33,99 zł
  • Pogłębiający kolor szampon do włosów brązowych Cameleo, Delia 16 zł
  • Odżywka Blond Californien intensywnie rozświetlająca i podkreślająca blask włosów blond, DESSANGE 29,99 zł
- Pielęgnacja włosów po koloryzacji jest bardzo ważna, to od tego zależy, czy kolor będzie się długo trzymał i czy kolejny wyjdzie równie pięknie - mówi Magdalena Kołodziej z salonu JuKu. - Ważny jest odpowiedni szampon, którego głównym zadaniem ma być mycie oraz przede wszystkim ochrona koloru - dla włosów jasnych powinien to być szampon mocno nawilżający i zapobiegający żółknięciu, dla ciemnych - najlepszy będzie np. brązowy szampon chroniący ciemny kolor włosów. Dodatkowo przynajmniej raz w tygodniu panie powinny nakładać na włosy maskę dostosowaną do koloru ich włosów - zaleca ekspertka.

Miejsca

Opinie (27) 2 zablokowane

  • Jesli ktoras z fryzjerek da mi gwarancje ze zrobi taki kolor jak chce (3)

    - przestaje farbowac w domu ! :)
    Jednak placic 250-300zl za farbe na boba...

    • 49 0

    • Szczesliwa bo mam swojego fryzjera (2)

      Tym, które stracily już nadzieje polecam Pania Ize Wytrążek w Borkowie. Trafilam tam z polecenia i moje wlosy wygladaja cudownie

      • 1 4

      • (1)

        To napisz jeszcze w którym salonie pracuje w tym Borkowie , bo tam kilka salonów jest .

        • 3 1

        • Zalicz wszystkie i jest joanna

          • 0 0

  • farby z salonu jakoś dziwnie szybko wypłukują sie z wlosów (3)

    kiedys farbowałam włosy (blond) w salonach fryzjerskich , niestety za wlosy do lopatek płaciłam ok. 300 zl i byłoby OK, gdyby nie to, że po ok. 2 tygodniach farby na wlosach juz ne było :(
    teraz farbuje w domu Syossem i jestem na prawde zadowolona :)

    • 34 1

    • tak farbują, żeby częściej do nich chodzić... kasa , kasa .... (1)

      • 10 0

      • Bo farby detaliczne są agresywne. Obojętne co nie zrobisz, musi ci wyjść kolor jak na pudełku inaczej powiesz, że farba tej firmy jest do bani.

        • 0 0

    • ale to ze farby nie ma na wlosach to tylko twoja wina, ludzie wydaja po 300 zl na fryzjera a zaluja 30zl na dobry szampon lub odzywke...pielegnacja to klucz

      • 1 0

  • monika monica

    bez komentarza... no comment

    • 11 3

  • Eksperci zalecają by nie wycofywać popularnych farb z rynku co pół roku.

    Znacznie utrudnia koloryzację.

    • 16 1

  • (2)

    W całym swoim życiu byłam kilka razy u fryzjera. Zmęczona już samodzielnym farbowaniem w domu (efekt jasny blond )I za każdym razem w salonie zostawiłam od 200 do 300zl i nigdy nie wyszłam zadowolona. Wracałam albo z żółtymi, albo rudymi albo fioletowym ..... wściekła szłam od razu do drogerii i finalnie kończyło się na poprawkach w domu ( salony do których chodziłam to nie były zwykłe zakłady fryzjerskie cioci Zosi) więc stwierdzam, że nie znalazłam jeszcze fryzjera, który by uzyskał u mnie efekt blond taki jaki zapewnia, że będzie. Pozostaje mi koloryzacja w domu, uzyskuje taki odcień jaki mi się podoba i nie wydaje na to majątku... pomijając fakt że włosy są zdrowe i błyszczące pomimo koloryzacji farbami drogeryjnymi.

    • 40 0

    • zgadzam się ! (1)

      Trzeba po prostu niestety metodą prób i błędów dopasować odopwiednią farbę i kolor.... i nieprawdą jest to, żeby szukac farby po kolorze... kolor 10.51 bardzo różni sie miedzy firmami

      • 6 0

      • Dokładnie!

        Nie każdego stać na farbowanie u fryzjera, zwłaszcza że trzeba to robić regularnie żeby mieć ładny kolor na włosach. I tak, faktycznie trzeba metodą prób i (niestety!) błędów znaleźć sobie odpowiednią farbę. To i tak wyjdzie chyba taniej niż znalezienie czasem odpowiedniego fryzjera...

        • 1 0

  • Iwona (2)

    A ja chodzę do Magdy na oruni gòrnej Krzemowa i jestem bardzo zadowolona, zawsze dobierze taki kolor jaki ja chcę i nie drogo

    • 1 8

    • I na dole (1)

      • 0 1

      • Pani Magdo, proszę się nie reklamować.

        • 3 0

  • Rzeczywistość

    Koloryzacja w salonie przy długich włosach to jakieś nieporozumienie. A i tak często np. Farbowany był tylko odrost. Już widzę jak wchodzę do salonu na 24 h i proszę fryzjerkę o test alergiczny farby mina jej pewnie była z du.....y . Nie oszukujmy się połowa fryzjerek zna się tylko na cięciu ale już nie koniecznie na koloryzacji i takie są efekty ze robimy to same w domu, bo efekt czasami jest dużo lepszy niż ten za 300 zł

    • 14 0

  • ..

    Ja placilam za fryzjera 300 - 450 zl przy blondzie. Zwykły odrost co najmniej 250 zł. To chore. Teraz robię włosy sama w domu. Jeszcze nie znalazłam tej jedynej farby Ale nie poddam się...

    • 9 0

  • Nie ma nic złego w samodzielnym farbowaniu, o ile się wie, co się robi

    Przed pierwszym samodzielnym farbowaniem warto trochę poczytać i się przygotować. Fajnie jest też mieć kogoś do pomocy, bo równomierne samodzielne nakładanie farby z tyłu głowy wymaga wprawy i zręczności przy zabawie z lustrami.

    • 4 1

  • 300-400 zł,to jakaś paranoja żeby farbowanie tyle kosztowało. (1)

    Jak fryzjerki nie zejda z ceną do normalności to będą miały tylko kurz do wycierania na konsolach

    • 11 2

    • to chyba nie wiesz jakie sa kolejki, jak sie chce dobrze wygladac to sie placi, w domu nigdy dobrze nie zrobisz

      • 2 3

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Prowadzenie cukrzycy u kobiet z cukrzycą ciążową lub cukrzycą typu I

badania

Warsztat muzykoterapeutyczny Opowieści wewnętrznego dziecka

100 zł
warsztaty, spotkanie

Rola osoby towarzyszącej w porodzie warsztaty dla mamy i taty

warsztaty, konsultacje

Najczęściej czytane