Dyrektor sanepidu z koronawirusem

22 października 2020, 17:50
Michał Sielski
aktualizacja:11:41 (23 października 2020)

Dyrektor pomorskiego sanepidu zachorował na COVID-19. Testy potwierdziły, że szef służby koordynującej zapobieganiu epidemii i przeprowadzanie badań sam został zakażony.O swojej chorobie Tomasz Augustyniak, dyrektor pomorskiego sanepidu, poinformował w mediach społecznościowych.

- Niestety i mi się przydarzyło. Objawy grypa x 2 w intensywności jak dotąd, uzupełnione sensacjami żołądkowymi. Nie bagatelizujcie objawów. I dużo odporności dla wszystkich! - napisał Tomasz Augustyniak.

Jak działa pomorski sanepid podczas pandemiiCo dalej z pracą pomorskiego sanepidu, który nie może sobie obecnie pozwolić na absencję większej liczby pracowników, którzy zapewne mieli kontakt z dyrektorem?

- Mimo objęcia kwarantanną moich współpracowników Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna będzie pracować w sposób niezakłócony - zapewnia Tomasz Augustyniak.
Zakażony jest także dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku Jerzy Karpiński.

- Po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u pomorskiego państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego oraz dyrektora Wydziału Zdrowia PUW wojewoda pomorski (mający z nimi bezpośredni kontakt) został objęty kwarantanną. Wydział Zdrowia oraz Biuro Wojewody pracuje w sposób niezakłócony - informuje Marcin Tymiński z biura prasowego Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.
Czy znasz kogoś, kto ma lub miał koronawirusa?
60%

tak, osobiście

19%

tak, ale to znajomy znajomych

21%

nie, znam takie historie tylko z mediów

zakończona

łącznie głosów: 3803