Gdzie w Trójmieście zaszczepimy się bez rejestracji?

8 lipca 2021, 9:15
Piotr Kallalas
Coraz więcej punktów umożliwia szczepienia przeciw COVID-19 bez wcześniejszej rejestracji. Więcej zdjęć (1)

Coraz więcej punktów umożliwia szczepienia przeciw COVID-19 bez wcześniejszej rejestracji.

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Coraz więcej punktów umożliwia szczepienia przeciw COVID-19 bez wcześniejszej rejestracji.

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Szczepienia bez konieczności wcześniejszej rejestracji i zapisów mają być jedną z recept na zwiększenie odporności populacyjnej zwłaszcza w regionach, w których odnotowuje się niskie zainteresowanie profilaktyką COVID-19. To także duże udogodnienia dla turystów, którzy spędzają czas w Trójmieście i chcieliby zaszczepić się w czas urlopu.Gdzie zaszczepić się w Trójmieście przeciw COVID-19? Znajdź najbliższy punkt szczepień


W ostatnim czasie coraz więcej punktów proponuje możliwość szczepienia się bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Do tej pory taka forma profilaktyki kojarzyła się najczęściej z weekendowymi akcjami prowadzonymi najczęściej w plenerze. Obecnie z takiej opcji, i to zarówno w przypadku pierwszej, jak i drugiej dawki, będzie można skorzystać w specjalnym kontenerze, który w ostatnim tygodniu stacjonował na Brodwinie, a w tym tygodniu został przeniesiony w okolice kościoła św. Jerzego w centrum Sopotu. Tzw. mobilny punkt szczepień będzie działał do końca lipca w godz. 9-17.

- W mobilnym punkcie można przyjąć pierwszą dawkę szczepionki lub drugą, bez względu na to, gdzie przyjęło się pierwszą - mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. - Gorąco zachęcam więc turystów odwiedzających Sopot, ale także mieszkańców, bowiem możemy wywalczyć milion złotych dla naszego miasta. Tyle jest do wygrania w rządowym konkursie dla gminy, w której zaszczepi się najwięcej mieszkańców. Mamy bardzo dużą szansę na wygraną, ale musimy się jeszcze zmobilizować, by zdobyć te pieniądze i przeznaczyć je potem na rzecz mieszkańców, na zakup nowoczesnej karetki czy na zajęcia dla najmłodszych.
Czytaj też: Dlaczego ludzie nie chcą się szczepić przeciwko COVID-19?

Punkty szczepień przeciw COVID-19 zwiększają dostępnośćWszystko jednak wskazuje, że takich miejsc jest więcej i tak na prawdę nie ma przeciwskazań, aby powstały kolejne.

- W całym województwie coraz więcej punktów szczepień oferuje możliwość szczepienia bez wcześniejszej rejestracji. Takie możliwości wprowadzają zwłaszcza duże punkty takie jak ten na Ergo Arenie czy w Amber Expo ale również te mniejsze. Na pewno jest to atrakcyjne dla wielu mieszkańców, a obecnie bardzo zależy nam, aby dotrzeć ze szczepieniami do regionów, w których obserwujemy mniejsze zainteresowanie profilaktyką - mówi Piotr Kobzdej, pełnomocnik Wojewody Pomorskiego ds. Narodowego Programu Szczepień.
Z naszych informacji wynika, że taka możliwość jest również w SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowym MSWiA na ul. Bitwy Pod Płowcami w Sopocie. Możliwość szczepień bez rejestracji w przypadku drugiej dawki stwarzają między innymi Szpitale Pomorskie, które prowadzą punkty w hali Ergo Arena, hali sportowej Gdynia Arena, Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni, a także w obiektach w Wejherowie.


Chcesz zobaczyć więcej? Kliknij tutaj.


Szczepienie przeciw COVID-19 w czasie urlopuDodatkowo możliwość szczepień bez rejestracji to także świetna okazja dla wszystkich turystów, którzy przebywają w Trójmieście, a jeszcze nie skorzystali z profilaktyki. Przypomnijmy, że od 1 lipca rząd wprowadził zmiany, które pozwalają na szczepienie drugą dawką w dowolnym punkcie, który akurat w zapasach posiada wybrany preparat.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (128)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.