Izba Przyjęć w szpitalu psychiatrycznym zamknięta do 8 maja

5 maja 2020, 11:00
ws

Kilkaset wykonanych testów, 26 przypadków zakażeń wśród personelu i pacjentów - to bilans trwającej od ponad tygodnia epidemii koronowirusa w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku. Placówka cały czas pracuje, wyłączona pozostaje jednak wciąż Izba Przyjęć.Przypomnijmy: w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u kilkunastu pracowników Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku w sobotę, 25 kwietnia, poinformowano, że zapadła decyzja o objęciu obowiązkową kwarantanną całego szpitala.

Pacjentów, których stan był stabilny, wypisano do domu, po uprzednim poddaniu testom. Na obecność koronawirusa przebadano też pracowników placówki.

Szpital psychiatryczny wypuszcza pacjentów do domówSytuacja opanowana, ale Izba Przyjęć zamknięta do 8 majaW szpitalu hospitalizowanych jest niemal dwustu pacjentów. Placówka musi więc zapewnić wymaganą liczbę personelu. Z uwagi na wdrożone procedury, mające zminimalizować ryzyko transmisji SARS-CoV-2, na znaczną część personelu szpitala sanepid nałożył decyzję o kwarantannie domowej. Zakończenie drugiej tury badań pozostałej części pracowników oraz hospitalizowanych pacjentów planowane jest do końca bieżącego tygodnia. Z tego względu otwarcie Izby Przyjęć planowane jest na ok. 8 maja.

- Przyjmowanie nowych pacjentów w sytuacji, gdy nie mamy całkowitej pewności, iż wszyscy nasi pacjenci oraz pracujący personel są zdrowi pod kątem zakażenia koronawirusem, byłoby działaniem skrajnie nieodpowiedzialnym, narażającym na rozprzestrzenianie się wirusa wśród zdrowych osób. Planujemy otwarcie Izby Przyjęć, a tym samym wznowienie ruchu chorych wraz z otrzymaniem wszystkich wyników z drugiej tury badań na obecność SARS-CoV-2 - podsumowuje Mariusz Kaszubowski, nowy dyrektor Wojewódzkiego Szpitala w Gdańsku.

Nowy dyrektor szpitala psychiatrycznego.

ws