• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Jak dbać o cerę latem?

Joanna Puchala
4 lipca 2019 (artykuł sprzed 4 lat) 
Lato to czas, kiedy szczególnie warto zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Lato to czas, kiedy szczególnie warto zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry.

Latem cera jest narażona na promienie słoneczne i nadmierne wysuszenie. Słońce może dodatkowo powodować podrażnienia skóry. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji można zachować jednak jej dobrą kondycję.



Jak dbasz o cerę latem?

- Większość z nas czekała na lato, słońce i ciepło otulające nasze ciała po chłodnych dniach. Nie każdy jednak pamięta, że letnie, gorące słońce może powodować podrażnienie naszej skóry, warto więc zadbać o odpowiednią pielęgnację podczas tej pory roku - mówi Katarzyna Waligóra z Plus dla urody.
Lato to czas, kiedy szczególnie warto zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry.

- Najlepiej sprawdzą się kosmetyki nawilżające w postaci lekkiej emulsji. To sprawia, że wspaniale współgrają ze skórą, szybko się wchłaniają i na długo pozostawiają uczucie nawilżenia. Dodatkowo należy pamiętać o kremach z filtrem UV, które ochronią naszą cerę przed zbyt silnymi promieniami słońca lub ewentualnymi przebarwieniami. W nocy skóra odpoczywa i maksymalnie się regeneruje, dlatego najlepszym kremem będzie w tym przypadku produkt silnie odżywczy - dodaje Katarzyna Waligóra.
Największą popularnością w okresie lata cieszą się rytuały nawilżające z użyciem składników odżywczych, minerałów, masek algowych, a także delikatnych kwasów owocowych, które powodują złuszczenie martwego naskórka, usunięcie nadmiaru sebum, przyspieszoną regenerację i odbudowę nowej warstwy hydrolipidowej. 
Największą popularnością w okresie lata cieszą się rytuały nawilżające z użyciem składników odżywczych, minerałów, masek algowych, a także delikatnych kwasów owocowych, które powodują złuszczenie martwego naskórka, usunięcie nadmiaru sebum, przyspieszoną regenerację i odbudowę nowej warstwy hydrolipidowej.

Zabiegi gabinetowe



Oprócz domowej pielęgnacji możemy skorzystać również z zabiegów oferowanych w gabinetach kosmetycznych. Największą popularnością w okresie lata cieszą się rytuały nawilżające z użyciem składników odżywczych, minerałów, masek algowych, a także delikatnych kwasów owocowych, które powodują złuszczenie martwego naskórka, usunięcie nadmiaru sebum, przyspieszoną regenerację i odbudowę nowej warstwy hydrolipidowej.

- Jednym z takich zabiegów w naszym salonie jest zabieg z użyciem delikatnego, całorocznego kwasu azjatyckiego Asiatic Peel, który posiada właściwości wzmacniające mechanizmy obronne skóry, mobilizuje ją do walki ze szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, wygładza skórę i przywraca jej blask. Kosmetyki w tym zabiegu mają lekką, delikatną konsystencję o świeżym delikatnym zapachu, dzięki czemu szybko się wchłaniają i głęboko nawilżają, likwidując uczucie ściągania i dyskomfortu - wyjaśnia Katarzyna Waligóra.
W ofercie salonów kosmetycznych znajdziemy nie tylko zabiegi nawilżające, ale i odmładzające czy rozjaśniające cerę. Te pierwsze mogą mieć duże znaczenie profilaktyczne, chociaż przeznaczone są też do skóry suchej, odwodnionej, a nawet łuszczącej się. Po wykonanym zabiegu skóra utrzymuje wilgoć przez długi czas, przez co jest świeża i pełna blasku.

- Zabiegi odmładzające są przeznaczone dla każdego rodzaju cery z pojawiającymi się pierwszymi oznakami starzenia. Po zabiegu uzyskujemy intensywne spłycenie zmarszczek, napięcie skóry (super lifting), regenerację i odbudowę skóry, a także głębokie nawilżenie. Zabieg Intensywne bio rozjaśnienie jest z kolei przeznaczony dla wszystkich rodzajów cery z problemami przebarwień. Po zabiegu następuje rozjaśnienie przebarwień, zmniejszenie możliwości powstawania nowych hiperpigmentacji oraz nawilżenie, regeneracja skóry i złagodzenie podrażnień - mówi Marzena Olszewska z Gabinetu Kosmetycznego Beautiful Skin Gdynia.
Oprócz domowej pielęgnacji możemy skorzystać również z zabiegów oferowanych w gabinetach kosmetycznych. Oprócz domowej pielęgnacji możemy skorzystać również z zabiegów oferowanych w gabinetach kosmetycznych.

Przygotowanie do opalania



Zabiegi kosmetyczne mają też duże znaczenie w kontekście kontaktu ze słońcem. Zanim wybierzemy się na urlop, warto odpowiednio zadbać o skórę twarzy.

- Żeby efekt był widoczny, opalenizna utrzymywała się długo i skóra była w dobrej kondycji, dobrze jest zafundować sobie profesjonalny zabieg przygotowujący - oczyszczanie. Nasz wybór padł na trzystopniowy zabieg Medical Face Clean, czyli bardzo dogłębne i intensywne oczyszczenie skóry z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń: zaskórników, grudek, prosówek, krostek. Podczas oczyszczania usuwane są obumarłe komórki naskórka za pomocą mikrodermabrazji diamentowej - doradza Marzena Olszewska.
Kolejnym krokiem jest wykonanie peelingu kawitacyjnego.

- W wyniku wibracji ultradźwiękowej o wysokiej częstotliwości wzrasta metabolizm komórek, rozdrabniane są wszelkie zwapnienia, przyspieszone jest krążenie krwi, zwiększa się usuwanie zbędnych produktów przemiany materii, aktywowane są różne enzymy w komórkach. Usuwanie zanieczyszczeń i martwych komórek przebiega bezpiecznie i szybko. Następnie za pomocą mezoterapii bezigłowej wprowadzana jest aktywna substancja w głąb skóry. Zwiększa to przepuszczalność skóry, poprawia dyfuzję i elektroforezę, zwielokrotnia przezskórny transport substancji aktywnych. Na zakończenie zabiegu nakłada się maskę algową. Odpoczynek pod maską to prawdziwa uczta dla skóry po zabiegu oczyszczania - dodaje Marzena Olszewska.
Warto podkreślić, że algi dają ukojenie, wygładzają, nawilżają oraz sprawiają, że twarz wygląda świeżo i promiennie.

Miejsca

Opinie (2) 5 zablokowanych

  • Skrót

    Nie pić, nie palić. Nakładać filtry UV. Nawilżać.

    • 9 0

  • peeling

    jest dobrą opcją, ja tak robię parę dni przed opalaniem. na domowe potrzeby mam balance t zone, super wygładza

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Targi kosmetyczne i fryzjerskie - Uroda

targi

Konferencja "SM i co z tego?"

konferencja

III Ogólnapolska Konferencja Samoświadomość i komunikAACja a TZW. zachowania trudne

konferencja

Najczęściej czytane