Poznaj jogę twarzy, zapisz się na warsztaty online w WSB w Gdańsku

12 sierpnia 2021
Warsztaty poprowadzi Katarzyna Kaczan-Oktaba. Więcej zdjęć (2)

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Kaczan-Oktaba.

mat. prasowe

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Kaczan-Oktaba.

mat. prasowe

Coraz bardziej popularną formą relaksujących ćwiczeń, ale też i metodą na zatrzymywanie procesów starzenia, staje się joga twarzy. Czym jest i co może nam dać - o tym opowie ekspertka współpracująca z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku - Katarzyna Kaczan-Oktaba, która 13 sierpnia poprowadzi też warsztaty online z jogi twarzy.Joga twarzy to wciąż stosunkowo nieznana w Polsce forma ćwiczeń. Przede wszystkim należałoby więc wyjaśnić, czym jest.

- To ćwiczenia mięśni mimicznych, połączone z automasażem relaksującym, a także nauka
prawidłowego oddychania. Praktykowanie jogi twarzy wpisuje się w holistyczne podejście do organizmu - pomaga nam na co dzień koncentrować się na naszym ciele i jego potrzebach. To dbanie o siebie, nie tylko w kwestiach wizualnych, ale też duchowych - tłumaczy Katarzyna Kaczan-Oktaba.

Joga twarzy ma zbawienny wpływ na skórę. Ćwiczenia mięśni mimicznych, w połączeniu z krótkimi masażami, sprawiają, że skóra twarzy nabiera blasku, staje się bardziej jędrna i zwiększa się jej gęstość. A wszystko to dzięki stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny - odpowiedzialnych za elastyczność skóry.

Kto może zacząć praktykować jogę twarzy?

- Każdy, kto chce utrzymać młodość na dłużej lub zatrzymać proces starzenia. Wiek nie ma znaczenia, ale zaczynając wcześniej, dajemy skórze więcej czasu na zachowanie młodości. Mięśnie mimiczne, tak jak pozostałe mięśnie, potrzebują ruchu w każdym wieku - tłumaczy ekspertka.
Praktykowanie jogi twarzy wpisuje się w holistyczne podejście do organizmu - pomaga nam na co dzień koncentrować się na naszym ciele i jego potrzebach. Więcej zdjęć (2)

Praktykowanie jogi twarzy wpisuje się w holistyczne podejście do organizmu - pomaga nam na co dzień koncentrować się na naszym ciele i jego potrzebach.

mat. prasowe

Praktykowanie jogi twarzy wpisuje się w holistyczne podejście do organizmu - pomaga nam na co dzień koncentrować się na naszym ciele i jego potrzebach.

mat. prasowe

Jedynym przeciwwskazaniem są niedawno przeprowadzone zabiegi medycyny estetycznej (botoks, wypełniacze). Musi minąć co najmniej osiem tygodni od zabiegu, zanim przystąpimy do ćwiczeń - warto dodatkowo skonsultować się ze swoim lekarzem.

Czego potrzebujemy do jogi twarzy? Nie jest to specjalnie kosztowna forma ćwiczeń. Najważniejszy jest czas i regularność. Wystarczy kilkanaście minut, ale ćwiczenia wykonujemy codziennie. Pomocne będzie lusterko - które pozwoli nam na kontrolowanie mimiki. Warto pamiętać, że tylko regularne ćwiczenia przynoszą zauważalne efekty.

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku zaprasza na warsztaty online z jogi twarzy prowadzone przez Katarzynę Kaczan-Oktabę już 13 sierpnia o godz. 18. Podczas webinaru dowiesz się, jak prostą i skuteczną metodą naturalnego odmładzania jest joga twarzy. Poznasz w praktyce szybki automasaż twarzy, który ma zasadnicze znaczenie dla odmładzania, ale także dobrego samopoczucia i zdrowia. Zapisz się przez stronę internetową WSB.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Artykuł sponsorowany - brak możliwości dodawania opinii