Kobido - na czym polega i kto powinien z niego skorzystać?

3 sierpnia 2021, 12:00
Joanna Puchala
Masaż kobido ma m.in. działanie przeciwstarzeniowe, rozluźniające i niwelujące bruksizm. Więcej zdjęć (2)

Masaż kobido ma m.in. działanie przeciwstarzeniowe, rozluźniające i niwelujące bruksizm.

fot. 123rf.com/dobledphoto

Masaż kobido ma m.in. działanie przeciwstarzeniowe, rozluźniające i niwelujące bruksizm.

fot. 123rf.com/dobledphoto

Kiedyś zarezerwowany wyłącznie dla rodziny cesarskiej, dziś zyskuje coraz większe grono zwolenników zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Kobido, bo o nim właśnie mowa pomaga zniwelować negatywny upływ czasu widoczny na twarzy, rozluźnić mięśnie i poprawić kondycję skóry. Nazywany jest nawet "niechirurgicznym liftingiem twarzy'.Podobnie jak tradycyjny masaż, wykonuje się go na powierzchni skóry, ale jego działanie jest znacznie głębsze.

- Nie bez powodu kobido jest nazywany niechirurgicznym liftingiem twarzy, gdyż to właśnie dzięki niemu możemy bezinwazyjnie utrzymać lub odzyskać młodość i dobrą kondycję skóry. Kobido wykonywane regularnie pomoże zniwelować napięcia mięśniowe, stymulować metabolizm skóry, usuwać nadmiar toksyn, złagodzić: bóle głowy, sztywność karku, problemy ze snem czy bruksizm, ale przede wszystkim pomaga zrelaksować się i walczyć ze stresem - mówi Anna Zakrzewska-Szokalska z firmy Z natury rzeczy.
Na tym jednak nie kończą się zalety tego zabiegu. To także świetny sposób na pielęgnację przeciwstarzeniową. Kobido zapewnia bowiem prewencyjne utrzymanie skóry w dobrej kondycji.

Masażyści w Trójmieście - znajdź swojego eksperta


- Kobido jest niezwykle skutecznym masażem tkanek głębokich: wzmacnia je, polepsza krążenie krwi i usprawnia przepływ limfy. To także idealny zabieg dla osób, które zmagają się z workami pod oczami, a także tych, które chciałyby zwalczyć tzw. "chomiczki" lub nie dopuścić do ich powstania - wyjaśnia Magdalena Kamińska z Prana Spa w Radisson Blu Hotel.
Kobido jest połączeniem relaksacji i kombinowanego masażu oddziałującego na głębokie warstwy skóry. Zabieg składa się z kilku etapów, które w zróżnicowany, ale pozytywny sposób wpływają nie tylko na skórę twarzy, ale także na cały organizm.

- Wykonywane ruchy powolne mają za zadanie zrelaksować i odprężyć, natomiast szybkie, zdecydowane i głębokie mają pobudzić skórę oraz produkcję składników niezbędnych do uzyskania efektu liftingu - ocenia Karolina Tiutiurska ze Spa Osowa.
Zabieg kobido można uznać za intensywny masaż twarzy. Dociera do najgłębszych struktur skóry, a dzięki ruchom liftingującym poprawia owal twarzy.

- Miejscami może być lekko bolesny zwłaszcza tam, gdzie mięśnie często w skutek stresu są pospinane, np. mięśnie żuchwy. Na drugi dzień po masażu buzia jest wypoczęta i wygląda dużo lepiej - mówi Aleksandra Bartela z Beauty Studio.
Czytaj także: 5 zabiegów kosmetycznych, które można wykonywać latem

W odróżnieniu od tradycyjnego masażu, kobido działa na skórę głębiej, dzięki czemu przynosi lepsze efekty. Więcej zdjęć (2)

W odróżnieniu od tradycyjnego masażu, kobido działa na skórę głębiej, dzięki czemu przynosi lepsze efekty.

fot. 123rf.com/ kzenon

W odróżnieniu od tradycyjnego masażu, kobido działa na skórę głębiej, dzięki czemu przynosi lepsze efekty.

fot. 123rf.com/ kzenon

Przebieg zabieguPodczas sesji masażu kobido terapeuta używa wielu technik. Rozpoczyna się relaksacją i rozluźnieniem nie tylko twarzy, ale i szyi, dekoltu, karku, ramion oraz głowy.

- Zabieg początkowo opiera się na powolnych, relaksujących ruchach, które mają na celu głęboko odprężyć masowaną osobę, a następnie wprowadza się techniki szybsze, czyli tzw. efekt latających dłoni i głębokie, aby rozluźnić napięcia mięśniowe, pobudzić skórę do regeneracji i uzyskać efekt naturalnego liftingu - mówi Katarzyna Waligóra z salonu Plus dla Urody.
Ugniatanie, szczypanie, rolowanie, rozcieranie, drobienie, podrzucanie i modelowanie następuje w drugiej fazie zabiegu, a kończy go wygładzenie, wyciszenie skóry oraz akupresura.

Regularność ma znaczenieWarto jednak pamiętać, że jak we wszystkich zabiegach pielęgnacyjnych - najważniejsza jest regularność. Chociaż efekty można już zauważyć po pierwszym zabiegu, to zaleca się wykonanie całej serii dwa razy do roku, a w razie potrzeby po jej zakończeniu - także zabiegi na podtrzymanie efektu. Cena pojedynczego zabiegu kosztuje od 160 do 250 zł i zależy od czasu trwania zabiegu.
Czy znasz zabieg kobido?
20%

tak, korzystała(e)m i jestem zadowolona/y

5%

tak, ale nie jestem zachwycona/y efektami

31%

słyszała(e)m o tym, ale nie próbowała(e)m

44%

nie, nigdy wcześniej o tym nie słyszała(e)m

zakończona

łącznie głosów: 291

autor

Joanna Puchala

j.stolp@trojmiasto.pl

Opinie wybrane


wszystkie opinie (26)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.