Laser, który leczy i uszczęśliwia kobiety

20 czerwca 2016 (artykuł sprzed 5 lat)
Wyróżnikiem gabinetów Intremed oferujących metodę laserowego leczenia MonaLisa Touch jest przyjazna atmosfera i pełen profesjonalizm. Więcej zdjęć (2)

Wyróżnikiem gabinetów Intremed oferujących metodę laserowego leczenia MonaLisa Touch jest przyjazna atmosfera i pełen profesjonalizm.

mat.pras.

Wyróżnikiem gabinetów Intremed oferujących metodę laserowego leczenia MonaLisa Touch jest przyjazna atmosfera i pełen profesjonalizm.

mat.pras.

Okres przed i po menopauzie bywa w życiu kobiet trudny. Zachodzące w jej organizmie zmiany przyczyniają się niejednokrotnie do utraty komfortu życia i przyjemności bycia kobietą, a także do braku satysfakcji z życia seksualnego. Można to zmienić - z pomocą przychodzi nowoczesny i bezpieczny laser Mona Lisa Touch.Suchość pochwy związana z utratą przez nabłonek naturalnych właściwości nawilżenia, uporczywe odczuwanie bólu i dyskomfortu przy współżyciu, częste infekcje okolic intymnych, rozluźnienie mięśni dna miednicy i wrażenie tzw. "luźnej pochwy" czy poporodowe problemy związane z nietrzymaniem moczu - brzmi znajomo?

Niestety wiele kobiet boryka się z takimi właśnie problemami. Nie wszystkie wiedzą, że "lekarstwo" jest na wyciągnięcie ręki. Z pomocą przychodzi bowiem bezpieczny i polecany przez ginekologów laser Mona Lisa Touch.

Laser rekomendowany przez FDA

Laser Mona Lisa Touch firmy Deka od 2014 roku jest rekomendowany przez Amerykańską Agencję Rządową ds. Żywności i Leków (FDA) jako skuteczna i bezpieczna metoda zwalczania dolegliwosci kobiecych zachodzących w okresie menopauzy.

- Należy podkreślić, że najbardziej szanowana amerykańska organizacja rządowa zajmująca się m.in. kontrolą leków i urządzeń medycznych w USA, po przeprowadzeniu niezależnych badań, uznała laser Mona Lisa Touch jako główną metodę leczenia zaburzeń okołomenopauzalnych związanych z atrofią pochwy - mówi Piotr Mielcarek, nauczyciel akademicki i ginekolog z wieloletnim doświadczeniem klinicznym ze specjalistycznego Gabinetu Intermed w Gdańsku. - Atrofia pochwy może prowadzić do dyskomfortu przy współżyciu oraz objawów wysiłkowego nietrzymania moczu. Zabiegi wykonywane laserem Mona Lisa Touch są bezbolesne, a dodatkowo wyróżnia je nieznaczna inwazyjność oraz krótki okres rekonwalescencji.
Dla kogo?

Zabiegi laserowe wykonywane przy pomocy Mona Lisa Touch mogą przynieść korzyści trzem grupom kobiet. Przede wszystkim tym, które niedawno urodziły, a poporodowe zmiany ściany pochwy dają się we znaki powodując uczucie dyskomfortu i obniżenie odczuć seksualnych.

- Laser Mona Lisa Touch jest główną metodą leczenia zaburzeń okołomenopauzalnych związanych z atrofią pochwy - mówi Piotr Mielcarek, nauczyciel akademicki i ginekolog z wieloletnim doświadczeniem klinicznym z Gabinetu Intermed w Gdańsku. Więcej zdjęć (2)

- Laser Mona Lisa Touch jest główną metodą leczenia zaburzeń okołomenopauzalnych związanych z atrofią pochwy - mówi Piotr Mielcarek, nauczyciel akademicki i ginekolog z wieloletnim doświadczeniem klinicznym z Gabinetu Intermed w Gdańsku.

mat.pras.

- Laser Mona Lisa Touch jest główną metodą leczenia zaburzeń okołomenopauzalnych związanych z atrofią pochwy - mówi Piotr Mielcarek, nauczyciel akademicki i ginekolog z wieloletnim doświadczeniem klinicznym z Gabinetu Intermed w Gdańsku.

mat.pras.

Drugą grupą są kobiety będące po menopauzie, u których z powodu niedoboru estrogenów dochodzi do wysuszenia, atrofii i tkliwości ścian pochwy, co powoduje bolesność stosunków, a także częstsze podrażnienia pochwy i infekcje dróg rodnych.

Trzecia grupa to panie, które cierpią na wciąż wstydliwą, aczkolwiek bardzo częstą dolegliwość nietrzymania moczu. Do tej pory nie było żadnej skutecznej metody leczenia poza leczeniem operacyjnym. Dziś, we wczesnych stanach nietrzymania moczu zabieg przeprowadzany jest laserowo, bezboleśnie i trwa kilka minut (podobnie jak badanie ginekologiczne).

Jak wygląda zabieg?


Leczenie laserem Mona Lisa Touch wzmacnia ścianki pochwy i powięzi wewnątrzmiedniczej, a także pobudza wytwarzanie nowych włókien kolagenowych. Sam zabieg odbywa się na fotelu ginekologicznym i wykonywany jest przy pomocy specjalnej końcówki wyposażonej w skaner, którą wprowadza się do wnętrza pochwy.

- Laser działa bezpośrednio na ścianki pochwy lub wargi sromowe. Dochodzi do tzw. fototermicznego napięcia i obkurczenia pochwy i stymulacji kolagenu w błonie śluzowej. Pochwa staje się bardziej elastyczna i zwarta - tłumaczy dr Mielcarek. - Dzięki przebudowie tkanki łącznej zostaje w znacznym stopniu przywrócona funkcjonalność i estetyka pochwy sprzed porodu lub okresu menopauzy. Wzrasta też poziom nawilżenia.
O liczbie koniecznych do przeprowadzenie zabiegów decydują indywidualne potrzeby pacjentki. Zdarza się, że dla osiągnięcia satysfakcjonującego efektu wystarczy jedna wizyta. Częściej jednak potrzebne są trzy zabiegi, wykonywane w odstępach od 6 do 8 tygodni. Cena usługi jest dostępna i kształtuje się od 1,5 do 2 tys. zł.

Umów się na wizytę do gabinetu Intermed w Gdańsku

Czy są jakieś przeciwwskazania? Zabiegu nie można wykonywać podczas ciąży, w czasie miesiączki, przy podejrzeniu nowotworu narządu rodnego lub w trakcie jego leczenia, a także w trakcie niewyleczonej infekcji pochwy.

Gabinet Intermed
ul. Piecewska 33/U1 zobacz na mapie Gdańska, Gdańsk
Tel.: 602-384-102
E-mail: drmielcarek@interia.pl
www.doktorginekolog.pl

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (13) 2 zablokowane

 • Bardzo dostępna cena!!!!2 tys. X 3 zabiegi to jest 6.000,-zł(sześć tysięcy) (1)

  Super cena !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Prawie darmo !!!!!!!!!!!!!

  • 12 6

  • Bardzo dostępna cena

   W innych znanych gabinetach medycznych koszt takiego 1 zabiegu to ok 3 tys . Wiec 50 % taniej. Chyba rozsądna cena

   • 1 0

 • Powinnyśmy to mieć na NFZ

  Ale każdy polityk-facet uznałby to za fanaberie. My kobiety przecież mamy tylko dzieci rodzić. Inna ginekologia poza jeszcze onkologiczną prawie nie istnieje.

  • 22 2

 • laser,który leczy i uszczęsliwia

  ja myslę, że ta cena tj.za całosc czy za 1,2,3 -podejsciem

  • 1 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.