stat

Urząd Marszałkowski zamknięty. Kolejny urzędnik zakażony

30 marca 2020, 8:25
Michał Sielski

Marszałek województwa Mieczysław Struk jest w dobrym stanie po wykryciu u niego zakażenia koronawirusem. W ostatnich dniach miał kontakt z 62 osobami, wszystkie zostały poddane kwarantannie. Pozytywny wynik testu ma też kolejny urzędnik. Urząd jest w poniedziałek nieczynny, wszystkie pomieszczenia będą odkażane.O pozytywnym teście na zakażenie koronawirusem u marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka pisaliśmy w weekend.

W związku z tym budynek Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Okopowej 21/27 w poniedziałek, 30.03.2020, jest nieczynny, a wszystkie pomieszczenia zostaną odkażone. Wydziały urzędu, które zlokalizowane są w innych budynkach, będą pracować normalnie.

Koronawirus w Trójmieście - wszystkie informacje- Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego sporządzili według wskazań sanepidu i przekazali do tej instytucji listę wszystkich osób, które w ostatnim czasie miały bezpośredni kontakt z marszałkiem Mieczysławem Strukiem. Na liście znalazło się 47 pracowników urzędu oraz 15 innych osób - jest to liczne grono, ale dla bezpieczeństwa wytypowano i wskazano wszystkie możliwe osoby - informuje Michał Piotrowski, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego.

Drugi zakażony urzędnikWszystkie wskazane osoby zostały objęte kwarantanną, która dotyczy także ich rodzin. Nie wiadomo jeszcze, czy kwarantanną nie zostaną objęci także pozostali urzędnicy, bo pozytywny wynik testu na koronawirusa u kolejnego urzędnika jest już potwierdzony. W poniedziałek sanepid może więc zdecydować o rozszerzeniu kwarantanny.

Na razie obie zakażone osoby czują się dobrze. Marszałek został jednak umieszczony w szpitalu.

- Stan zdrowia marszałka Mieczysława Struka jest dobry, mimo to został on decyzją sanepidu przeniesiony do Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni - wyjaśnia Michał Piotrowski.
Czy wśród twoich znajomych/rodziny jest ktoś na kwarantannie?
48%

nie, nie znam nikogo takiego

28%

nie, ale wielu się po prostu izoluje

24%

tak, to kwarantanna nałożona przez sanepid

zakończona

łącznie głosów: 1817