Medycyna estetyczna. Dlaczego techniki łączone są takie skuteczne?

16 listopada 2016 (artykuł sprzed 4 lat)

Modelowanie kwasem hialuronowym wspaniale poprawia owal twarzy. Kiedy zabieg ten połączy się mezoterapią igłową, skóra stanie się fantastycznie elastyczna, "gęsta", nawilżona do głębi. To tylko jeden z wielu przykładów techniki łączonej, która skutecznie odejmuje lat i poprawia nasze samopoczucie.Uprawiamy sporty, zdrowo się odżywiamy, dbamy o nasze ciało - dzięki temu dobrze się ze sobą czujemy. Chętniej, i z coraz większą świadomością, decydujemy się na bezpieczne metody niwelujące oznaki starzenia lub drobne niedoskonałości cery. Coraz częściej doskonale wiemy, czym jest mezoterapia, wolumetria czy stosowanie toksyny botulinowej. Każdy z tych zabiegów stosowany samodzielnie daje bardzo dobre rezultaty. Ale bardzo często umiejętne łączenie różnych zabiegów gwarantuje najlepsze, najbardziej naturalne i najtrwalsze efekty.

Lek med. Izabela Toporska-Łukaszuk z Centrum Medycznego Nowe Orłowo w Gdyni mówi o tym, dlaczego techniki łączone to najskuteczniejsze zabiegi w indywidualnym podejściu do pacjenta.

Co powoduje, że techniki łączone są tak skuteczną metodą w dążeniu do zachowania pięknego i młodego wyglądu?

Lek med. Izabela Toporska-Łukaszuk: Można powiedzieć, że nie ma w medycynie estetycznej jednego zabiegu na wszystko, ale często zastosowanie dwóch lub więcej komplementarnych zabiegów może przynieść zaskakująco dobre rezultaty. Dotyczy to szczególnie istotnych, bo najbardziej eksponowanych obszarów ciała jak twarz, szyja i dekolt.

Skąd wiadomo, że u konkretnego pacjenta technika łączona będzie lepszym rozwiązaniem niż pojedynczy zabieg?

Podstawą filozofii naszej kliniki jest indywidualne podejście do pacjentów. Priorytetem jest takie dopasowanie zabiegów, aby były one bezpieczne dla zdrowia pacjenta oraz jak najlepiej odpowiadały jego potrzebom. W niektórych przypadkach, kiedy wymagane są niewielkie korekty, pojedyncze zabiegi są wystarczające do tego, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Przykładowo, poprawa owalu twarzy u stosunkowo młodej osoby wymaga jedynie zastosowania wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego, aby efekt był zadowalający. Z kolei u kogoś, kto ma bardzo głębokie zmarszczki mimiczne i ubytki objętościowe w twarzy, pojedyncza technika medycyny estetycznej może już nie wystarczyć.

Która z technik łączonych sprawdza się najlepiej w takim wypadku?

Najlepszym połączeniem w takiej sytuacji jest zastosowanie lasera MonaLisa Touch w celu zwiększenia jędrności i elastyczności skóry twarzy, szyi, dekoltu, a następnie zastosowanie technik zabiegowych z użyciem odpowiedniego preparatu na bazie kwasu hialuronowego oraz toksyny botulinowej. Kwas hialuronowy spłyci bruzdy i spowoduje, że staną się natychmiast mniej widoczne. Toksyna botulinowa, czyli tak zwany botoks sprawi, że zmarszczki mimiczne nie będą się pogłębiały, a twarz zyska młodszy i bardziej wypoczęty wygląd. Sam botoks nie zmniejszy głębokich bruzd, a kwas hialuronowy nie zablokuje funkcji mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek. Zastosowane jednocześnie - w ramach techniki łączonej - idealnie się uzupełniają.

Jakie inne zabiegi posiadają ten efekt synergii i dają lepsze efekty w połączeniu niż w przypadku pojedynczego zastosowania?

Doskonałym przykładem jest połączenie zabiegu wolumetrii z mezoterapią igłową. Wolumetria to modelowanie twarzy kwasem hialuronowym w miejscach, w których wskutek upływu czasu nastąpiły duże ubytki w jej objętości. Zabieg pozwala wspaniale poprawić owal twarzy, uzyskać naturalny i świeży wygląd, który pacjent pamiętał u siebie z młodszych lat. Miłym efektem "ubocznym" tej metody jest spłycenie wszystkich zmarszczek i bruzd w danej okolicy. Natomiast, żeby jeszcze bardziej poprawił się stan skóry, warto wolumetrię połączyć z zabiegiem mezoterapii igłowej, który zwiększy jej elastyczność, gęstość czy nawilżenie. Preparat podaje się podskórnie za pomocą bardzo cienkiej igły, dlatego jest niemal bezbolesny. Dobierany jest w oparciu o indywidualne potrzeby skóry, więc zapewnia optymalne dla danej osoby rezultaty. Taka technika łączona bardzo kompleksowo niweluje oznaki starzenia i odejmuje lat jeszcze skuteczniej niż każda z tych metod osobno. Jej niewątpliwą zaletą są też natychmiastowe efekty.

O czym należy pamiętać decydując się na zastosowanie u siebie któregokolwiek z pojedynczych zabiegów bądź technik łączonych medycyny estetycznej?

Przede wszystkim do każdej takiej decyzji należy podchodzić rozsądnie i świadomie. W Centrum Medycznym Nowe Orłowo umożliwiamy to naszym pacjentom, ponieważ proponujemy tylko takie zabiegi, które są wskazane i bezpieczne w danym przypadku, a także zgodne z przekonaniami osoby, która do nas trafia. To niezwykle istotne, aby pacjent przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu był pewien, że znajduje się pod fachową opieką profesjonalistów.

WIĘCEJ O ZABIEGACH ORAZ CENNIK USŁUG ZNAJDZIESZ NA STRONIE
CENTRUM MEDYCZNEGO NOWE ORŁOWO

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł