Mikołaje na start. Zrób prezent podopiecznym z hospicjum

13 listopada 2019, 8:00
Wioleta Stolarska

Zabawki i książki, oczywiście słodycze, ale też ubrania, kosmetyki, środki czystości, drobny sprzęt rehabilitacyjny czy żywność - niemal 200 podopiecznych Fundacji Hospicyjnej czeka na swojego Mikołaja. Są nimi zarówno dzieci chore, ich zdrowe rodzeństwo oraz dzieci osierocone. Wystarczy z listy marzeń wybrać dziecko, które czeka na swojego darczyńcę. Akcja trwa do 20 listopada.Podopieczni Funduszu Dzieci Osieroconych Tumbo Pomaga, Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza oraz ich rodzeństwo - wszyscy w listach do świętego Mikołaja opowiedzieli o swoich marzeniach.

- Część dzieci marzy o grach komputerowych, książkach i audiobookach czy markowych ubraniach, ale są też takie dzieci, które chciałyby otrzymać buty albo kurtkę, bo rodziny nie stać na ich zakup - mówi Anna Włodkowska, koordynator akcji.
Na liście znajdziemy również kosmetyki, pościel, pieluchy, blender do rozdrabniania posiłków, wyciskarkę do owoców, często po prostu karty podarunkowe do sklepów, gdzie rodziny mogłyby zrobić potrzebne zakupy.

- Opiekujemy się całymi rodzinami, a to zarówno dzieci, jak i dorośli, nasi podopieczni i ich bliscy. Prezenty są dla nich nie tylko spełnieniem życzenia, ale bardzo często odciążeniem w codziennym życiu. Kiedy rodzina skupia się na chorym dziecku, ich rodzeństwo nie zawsze może liczyć na to, że dostanie od Mikołaja wymarzony prezent. Nie patrzymy tu na wiek, każdy z nich ma jakieś potrzeby, których w tak trudnej sytuacji nie zawsze da się spełnić - dodaje Włodkowska.

Spełnienie marzenia może być prosteBy wziąć udział w akcji, wystarczy wejść na stronę Fundacji Hospicyjnej, w zakładkę Fundusz Dzieci Osieroconych, akcję "Mikołaje! Łączcie się" i wybrać prezent do realizacji. Tam znajduje się imienna lista dzieci z dołączonym spisem przedmiotów oraz wiekiem i opisem osoby, którą można obdarować. Marzenia zaznaczone na kolor niebieski mają już swojego darczyńcę. Spełnienie takiego marzenia może być proste, a radość dzieci jest bezcenna.

- Akcja trwa do 20 listopada, jednak jeśli okaże się, że wszyscy nasi podopieczni już wcześniej zostaną wybrani przez darczyńców, to oczywiście każdy może wesprzeć po prostu hospicjum. Naszym dzieciom przyda się każda ilość pampersów, środków higienicznych oraz chemicznych. Słodycze też są zawsze mile widziane. Prezenty wręczymy 14 grudnia podczas wspólnej wigilii - dodaje Włodkowska.
Podpisane paczki, ale niezapakowane w ozdobne opakowanie, tak by można było zweryfikować zawartość, należy przesłać na adres fundacji lub przywieźć osobiście (Gdańsk, ul. Kopernika 6, czynne do godz. 20). Do prezentów można dołączyć torby ozdobne, w które zostaną one spakowane.
Czy wspierasz akcje charytatywne?
48%

tak, robię to regularnie

49%

tylko wtedy, kiedy coś szczególnie do mnie przemawia

3%

nigdy - nie widzę takiej potrzeby

zakończona

łącznie głosów: 183