Ministerstwo Zdrowia wysyła 7 mln SMS-ów ws. szczepień

11 stycznia 2022, 12:30
ws
Najnowszy artukuł na ten temat Co ze szczepieniami uchodźców?

We wtorek 7 mln osób, które przyjęły dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19, dostanie SMS z Ministerstwa Zdrowia - podał we wtorek resort zdrowia.Szczepienia przeciw COVID-19 w Trójmieście. Znajdź punkt szczepień


- Dziś od godziny 9 rozpoczyna się wysyłka 7 mln SMS-ów do osób, które przyjęły już dawkę przypominającą. Z jednej strony jest to wiadomość z podziękowaniem za szczepienie, ale też z prośbą o zachęcenie do szczepienia innych osób - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.
Dziękujemy, że jesteś wśród zaszczepionych dawką przypominającą. Szczepienie COVID-19 chroni przed Omikronem. Zachęć innych do przyjęcia szczepienia. Więcej: pacjent.gov - brzmi wiadomość.

Czytaj też: Nowy wariant koronawirusa. Deltakron - połączenie Omikronu i Delty

Szczepienia buforem bezpieczeństwa przed nadchodzącą faląMinister zdrowia Adam Niedzielski podkreślił, że resort stara się "w każdy możliwy sposób dotrzeć do jak największej liczby osób z informacją o możliwości zaszczepienia i niezwykłej wadze tego szczepienia".

- W kontekście nadchodzącej fali Omikronu dawka przypominająca jest naszym najmocniejszym buforem bezpieczeństwa - stwierdził Niedzielski.
Czytaj też: "Pacjenci pytają o testy na COVID-19 niemalże każdego dnia"

Resort przypomniał także, że w poniedziałek Centrum E-Zdrowia wysłało pierwsze nowe SMS-y z zaproszeniem na przyjęcie dawki przypominającej szczepionki przeciw COVID-19. Ministerstwo w wiadomościach tekstowych zwróciło uwagę ponad 240 tys. osobom na istotę szczepień w związku z rozprzestrzenianiem się wariantu Omikron koronawirusa SARS-CoV-2.

UWAGA! Już ...... (dzień) możesz zarejestrować się na dawkę przypominającą szczepienia przeciw COVID-19. Szczepienie chroni przed Omikronem. Więcej: pacjent.gov - brzmi komunikat.

MZ podał, że nowe SMS-y otrzyma każdy, komu będzie zbliżał się termin szczepienia przypominającego, i każdy, kto się zaszczepi dawką przypominającą.

Dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19 przyjęło ponad 7,6 mln Polaków. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest 21 mln 276 tys. 912 osób - podano we wtorek na stronach rządowych.
Czy zaszczepiłe(a)ś się już trzecią dawką szczepionki przeciw COVID-19?
54%

tak

4%

nie, ale jestem umówiony(a)

6%

nie, jeszcze nie mam skierowania

7%

nie, mam skierowanie, ale jeszcze się nad tym zastanawiam

6%

nie, pozostanę przy dwóch dawkach

23%

w ogóle nie szczepię się na COVID-19

zakończona

łącznie głosów: 1698

ws

Opinie wybrane


wszystkie opinie (296)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.