Mobilny Punkt Szczepień przed gdańskimi szkołami od poniedziałku, 13.09

10 września 2021, 15:30
ws
Najnowszy artukuł na ten temat Szczepienia przeciw COVID-19 bez zapisu do 24.12
Mobilny Punkt Szczepień będzie kursował pomiędzy największymi gdańskimi szkołami od 13 września (I dawka szczepionki) do 21 października (II dawka szczepionki). Więcej zdjęć (5)

Mobilny Punkt Szczepień będzie kursował pomiędzy największymi gdańskimi szkołami od 13 września (I dawka szczepionki) do 21 października (II dawka szczepionki).

mat. prasowe

Mobilny Punkt Szczepień będzie kursował pomiędzy największymi gdańskimi szkołami od 13 września (I dawka szczepionki) do 21 października (II dawka szczepionki).

mat. prasowe

W poniedziałek, 13 września, w trasę ruszy Mobilny Punkt Szczepień. W ciągu najbliższych dni będzie można spotkać go przed największymi gdańskimi szkołami. To udogodnienie dla rodziców i opiekunów, którzy chcą zaszczepić dzieci i młodzież przeciw COVID-19.Gdzie można zaszczepić się na COVID-19? Lista punktów szczepień w Trójmieście


W Mobilnym Punkcie Szczepień będą odbywać się szczepienia osób w wieku od 12 do 17 roku życia dwudawkową szczepionką Comirnaty firmy Pfizer/BioNTech. Wszystkie osoby powyżej 17 roku życia będą mogły skorzystać zarówno z tej pierwszej propozycji, jak i jednodawkowej szczepionki COVID-19 Vaccine Janssen. Co ważne, ze szczepień mogą skorzystać dzieci i dorośli bez względu na narodowość.

Nad prawidłowym przebiegiem procesu szczepień będzie czuwał zespół medyków z podmiotu leczniczego Copernicus.

Czytaj też: Jesteśmy już odporni na COVID-19? "W przypadku Delty potrzebujemy 80 proc. zaszczepionych"

- Przed nami wszystkimi wiele wyzwań. Moim priorytetem jest bezpieczeństwo każdego dziecka, ale również pracowników szkół oraz przedszkoli. Włączcie się, proszę, w projektowaną w naszym mieście akcję szczepień skierowaną do uczniów gdańskich szkół. Już dziś jesteśmy jednym z liderów szczepień w skali naszego kraju. Jestem przekonana, że wynik ten może być jednak dużo wyższy dla naszego wspólnego bezpieczeństwa - apeluje Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Gdzie można zaszczepić dziecko?Mobilny Punkt Szczepień będzie kursował pomiędzy największymi gdańskimi szkołami od 13 września (I dawka szczepionki) do 21 października (II dawka szczepionki). Na jego trasie znajdą się szkoły na Chełmie, Oruni Górnej - Gdańsku Południe, Jasieniu, Ujeścisku-Łostowicach. Mobilny punkt odwiedzi również Kokoszki, Piecki-Migowo, Wrzeszcz Dolny, Nowy Port, Osową oraz Zaspę Rozstaje.

Czytaj też: Liceum w czasie pandemii. "W edukacji zaczynamy wreszcie mówić, jak istotne są relacje"

Warunki skorzystania z Mobilnego Punktu Szczepień:
  • dzieci urodzone w 2009 roku muszą w dniu szczepienia mieć ukończony 12 rok życia,
  • młodzież w wieku 15-18 lat musi okazać zgodę rodzica/opiekuna na przeprowadzenie szczepienia (zgoda ta znajduje się na końcu kwestionariusza wstępnego wywiadu przesiewowego),
  • dzieci w wieku 12-15 lat muszą przedstawić upoważnienie rodzica/opiekuna dla osoby, która w trakcie szczepienia będzie towarzyszyła dziecku i sprawowała nad nim faktyczną opiekę,
  • należy stawić się z uzupełnionym kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19.
Czy zdecydujesz się na zaszczepienie dziecka przeciw COVID-19?
20%

tak, już jest po szczepieniu

6%

tak, na pewno skorzystamy z takiej możliwości

3%

jeszcze nie wiem

6%

niestety moje dziecko jest za małe, ale chciał(a)bym, by miało możliwość zaszczepienia

8%

sam(a) jestem po szczepieniu, ale dziecka nie zaszczepię

57%

nie zamierzam korzystać ze szczepień ani ja, ani moje dziecko

zakończona

łącznie głosów: 637

ws

Opinie wybrane


wszystkie opinie (291)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.