Nauczyciel i uczeń zakażeni koronawirusem

1 września 2020, 16:30
Wioleta Stolarska
Najnowszy artukuł na ten temat

Dzielnicowy o kontrolach kwarantanny: sto adresów dziennie to minimum

Uczeń i nauczyciel z Gdańska są zakażeni koronawirusem. Szkoła jednak nie zdecydowała się na wniosek o zdalne czy hybrydowe nauczanie. Początek roku szkolnego w placówce odbył się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.- W placówce w mieście Gdańsk zachorowało jedno dziecko i jeden nauczyciel. Kilka osób, które miały z nimi kontakt, jest na kwarantannie. Dyrektor nie wystąpił o zmianę trybu nauczania - informuje Anna Obuchowaska, zastępca wojewódzkiego inspektora sanitarnego w Gdańsku.
Chodzi o Szkołę Podstawową na gdańskiej Olszynce. Nauka będzie się tam odbywać w kolejnych dniach stacjonarnie.

Do wtorku, 1 września, wpłynęły cztery wnioski o nauczanie hybrydowe w mieście Gdańsk, trzy wnioski zostaną rozpatrzone negatywnie, odnośnie do szkoły przyszpitalnej są przesłanki do wydania pozytywnej opinii przez PPIS w Gdańsku.

Koronawirus - wszystkie informacje z TrójmiastaNauczyciele na kwarantannieW województwie pomorskim w izolacji z powodu stwierdzenia zakażenia koronawirusem jest dziewięciu nauczycieli, 111 przebywa na kwarantannie (w tym 44 osoby w powiecie kościerskim i 55 osób w powiecie kartuskim).

Czytaj też: Uczniowie wrócili do szkół. Co ich czeka?

- W środowym raporcie dobowym sanepid poinformuje o jednym przypadku zakażenia pracownika szkoły - zgłoszony we wtorek rano po godz. 8, czyli po godzinie wysłania raportu do Ministerstwa Zdrowia - dodaje Anna Obuchowska.