Nawet siedem porodów miesięcznie w Gdańsku dzięki in vitro z dofinansowaniem w Klinice Invicta

23 sierpnia 2021
Programy samorządowe z dofinasowaniem do procedury in vitro od samego początku cieszą się dużym zainteresowaniem par, które starają się o dziecko. Więcej zdjęć (1)

Programy samorządowe z dofinasowaniem do procedury in vitro od samego początku cieszą się dużym zainteresowaniem par, które starają się o dziecko.

mat. prasowe

Programy samorządowe z dofinasowaniem do procedury in vitro od samego początku cieszą się dużym zainteresowaniem par, które starają się o dziecko.

mat. prasowe

Program Leczenia Niepłodności dla mieszkańców Gdańska trwa od 2017 roku. Jego głównym realizatorem jest Klinika Invicta. Dzięki programowi na świat przyszło już 415 dzieci, a aż 60 proc. z nich urodziło się przy wsparciu kliniki.- Obecnie realizujemy programy samorządowe w 18 miastach oraz gminach w Polsce. Mamy ponad 20-letnie doświadczenie w leczeniu niepłodności. Pary, które zmagają się z niepłodnością i spełniają warunki dofinansowania, mogą zgłosić się do naszej kliniki, a my pomożemy dopełnić wszelkich formalności. Obecnie w Gdańsku prawie 50 par biorących udział w programie oczekuje na rozwiązanie ciąży, a pięć z nich spodziewa się bliźniąt. Od początku 2021 roku urodziło się 51 dzieci - mówi Agnieszka Staniszewska, rzecznik prasowy, kierownik ds. komunikacji i PR, Kliniki Invicta.

Jak dostać dofinansowanie in vitro w programie?Do programu mogą zgłosić się niepłodne pary, które w dniu kwalifikacji mieszkają w Gdańsku przynajmniej od roku i tu rozliczają się z podatków. O dofinansowanie mogą ubiegać się pary, u których leczenie innymi metodami jest nieskuteczne i które zostaną zakwalifikowane do zabiegu in vitro. Wiek kobiety musi mieścić się w przedziale 20-40 lat (warunkowo do 42 lat, w tym kobiety zmagające się z chorobą nowotworową).

- Rozpoczęliśmy z żoną starania o drugie dziecko na kilka lat przed tym, zanim trafiliśmy do Kliniki Invicta. W 2017 roku, już w klinice, zakwalifikowaliśmy się do programu dofinansowania in vitro w ramach Miejskiego Programu Leczenia Niepłodności w Gdańsku. Bardzo szybko zdiagnozowano u nas niepłodność wtórną. W ciążę zaszliśmy po pierwszym transferze. Nasz synek ma już trzy lata. Mamy jeszcze zamrożone zarodki, ale chcemy przekazać je innym parom, które marzą o dziecku - mówi pan Adam, pacjent Kliniki Invicta.
Programy samorządowe z dofinansowaniem do procedury in vitro od samego początku cieszą się dużym zainteresowaniem par, które starają się o dziecko.

- Według naszych danych, w Klinikach Invicta nawet 9 na 10 par osiąga swój cel. Statystyki dotyczą wszystkich par, które konsultują się w Klinikach Invicta i kontynuują leczenie niezależnie od stosowanych metod - dodaje Agnieszka Staniszewska.

Trzy zabiegi in vitro w programie- Nawet wśród swoich znajomych zauważyłem, że coraz więcej par zmaga się z problemem niepłodności. Koszty związane z procedurą, dodatkowymi badaniami i wizytami, dla wielu osób nadal są nieosiągalne, dlatego czasem wsparcie finansowe z miasta to jedyna szansa na posiadanie dziecka - dodaje pacjent Kliniki Invicta.
W Gdańsku wysokość dofinansowania przewidywana jest do 5000 zł za procedurę. Pacjenci mogą skorzystać z maksymalnie trzech zabiegów in vitro. Czyli łącznie mogą uzyskać do 15 000 zł dofinansowania.

Procedura dofinansowania in vitro obejmuje wykonanie punkcji pęcherzyków jajowych oraz znieczulenie ogólne podczas punkcji. Dofinansowanie in vitro z programu obejmuje również: pozaustrojowe zapłodnienie i nadzór nad rozwojem zarodków, transfer zarodków do jamy macicy oraz zamrożenie zarodków z zachowanym potencjałem rozwojowym, a także dwie wizyty podczas ciąży.

Do programu można zgłosić się poprzez formularz na stronie www.klinikainvicta.pl lub telefonicznie: +48 (58) 58 58 800.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Artykuł sponsorowany - brak możliwości dodawania opinii