Nici PDO. Skuteczny sposób na wygładzenie zmarszczek

29 października 2020, 8:00
Joanna Puchala

Stymuluje komórki do produkcji kolagenu, wygładza zmarszczki, rewitalizuje i ujędrnia skórę. Zabieg z użyciem nici PDO, bo o nim właśnie mowa, cieszy się coraz większym zainteresowaniem.Zabiegi liftingujące mają na celu zagęszczenie skóry, poprawę napięcia, co podnosi kontur twarzy, poprawia owal i zmniejsza widoczność zmarszczek. Jednym z najpopularniejszych tego typu zabiegów jest ten z użyciem nici PDO.

- Proponujemy zabiegi liftingujące z zakresu laserowych, zabiegi mezoterapii igłowej wypełniające zmarszczki, najnowocześniejszy Icoone Laser Med 2 aż po zabiegi przy pomocy nici PDO. Atutem nici jest długotrwała stymulacja komórek skóry do produkcji nowego kolagenu. Wytworzone przez nie rusztowanie w ciągu kilku miesięcy staje się rusztowaniem zbudowanym z kolagenu wytworzonego przez fibroblasty skóry, natomiast nici ulegają wchłonięciu. Nici PDO nie wprowadza się pojedynczo, żeby wytworzyć napięcie, na którym skóra może się wesprzeć, podskórnie nici muszą stworzyć rusztowanie czy stelaż. Liczba uzależniona jest od miejsca zabiegowego, kondycji skóry pacjenta i rodzaju zastosowanych nici. Częstą praktyka jest również wygotowywanie obszaru zabiegowego w naszym Instytucie zabiegami za pomocą urządzenia Icoon Laser Med2 lub dla lepszej efektywności zabiegowej łączymy nici PDO z mezoterapią igłową - mówi Marzena Olszewska z Instytutu Urody.
PDO, czyli polidioksanon, z którego wykonane są nici, jest silnym syntetycznym włóknem. Składają się z jednego lub dwóch skręconych stałych włókien, które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance skóry.

- Zabiegi nićmi PDO dają spektakularne efekty bez konieczności użycia skalpela. Nici umożliwiają wykonanie zabiegów, takich jak lifting i konturowania twarzy, wygładzanie zmarszczek, korekta kształtu nosa, brwi, kącików ust i oczu, lifting podbródka, a także wygładzanie zmarszczek szyi i dekoltu. Zabieg liftingujący nićmi PDO pozwala niemal natychmiast podnieść owal twarzy, ujędrnić podbródek, odmłodzić skórę. Dzięki iniekcyjnemu znieczuleniu jest niemal bezbolesny - mówi Agnieszka Staniszewska, kierownik ds. komunikacji i PR z Invicta.
Technika wprowadzania nici PDO wykorzystuje naturalne linie napięcia skóry, co powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego, ale efekt jest bardziej naturalny, ponieważ mięśnie mimiczne nie są unieruchomione. Dzięki zabiegom z użyciem nićmi PDO można uzyskać trwały i naturalny efekt wygładzenia zmarszczek, ujędrnienia i rewitalizacji skóry.

- Nici PDO można z powodzeniem stosować w obszarach, gdzie utrudnione jest podawanie toksyny botulinowej i wypełniaczy, np. gładzizna czołowa, szyja, podbródek - dodaje Agnieszka Staniszewska.
Co ciekawe, nici PDO mogą być nie tylko stosowane na twarzy, ale także w celu poprawy skóry kolan, brzucha, piersi, dekoltu, pośladków czy łokci.

Salony kosmetyczne w Trójmieście


Konsultacje przed zabiegiem i przeciwwskazaniaZabieg nićmi PDO powinien być zawsze poprzedzony konsultacją. W trakcie jej trwania lekarz omawia możliwe do osiągnięcia efekty, wyklucza przeciwwskazania, ustala z pacjentem, jak należy się przygotować do zabiegu. Trzeba także pamiętać o przygotowaniu się do zabiegu i okresie rekonwalescencji po zabiegu.

- Po konsultacji pacjent ustala dogodny dla niego termin zabiegu. Zabieg niewskazany jest m.in. w przypadku ciąży i choroby onkologicznej oraz posiadania zmian skórnych w miejscu wkłucia. Zabiegi nićmi PDO niosą za sobą ryzyko pojawienia się siniaka i obrzęku tuż po zabiegu, dlatego zalecamy naszym pacjentom wykonanie ich w weekend lub w okresie, w którym mogą bez stresu przejść okres rekonwalescencji. Przez 14 dni nie należy uprawiać sportu, opalać się ani eksponować skóry na opary detergentów i chemii, takie jak np. farby do włosów. Bardzo ważne jest zastosowanie prawidłowej higieny skóry - wyjaśnia Agnieszka Staniszewska.

Przebieg zabieguZabieg rozpoczyna się od znieczulenia miejscowego i zaznaczenia miejsc, w które zostaną wprowadzone nici PDO.

- Następnie za pomocą igły, na której nawinięta jest nić, bardzo precyzyjnie wprowadza się nici PDO w skórę lub w tkankę podskórną pacjenta, po czym wycofuje igłę i nić pozostaje w tkance. Inaczej niż w przypadku tradycyjnego liftingu zabieg nie wymaga skalpela ani długiego czasu rekonwalescencji. Wprowadzając nić PDO w skórę, uzyskujemy natychmiastową poprawę jej wyglądu. Po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagen i elastyna). Proces ten trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie, czyli do siedmiu lub ośmiu miesięcy. Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do dwóch lat - wyjaśnia Marzena Olszewska.
Czy korzystałe(a)ś z zabiegów liftingujących?
9%

tak, również z tych z użyciem nici PDO

15%

tak, ale nie był to zabieg za pomocą nici PDO

34%

nie, ale mam w planach

42%

nie, to zdecydowanie nie dla mnie

zakończona

łącznie głosów: 178