Nowe centrum chirurgii kręgosłupa w Gdańsku

4 maja 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Zespół specjalistów zajmuje się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Więcej zdjęć (5)

Zespół specjalistów zajmuje się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego.

Fot. materiały prasowe

Zespół specjalistów zajmuje się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego.

Fot. materiały prasowe

Konsultacja neurochirurgiczna, fizjoterapia, terapia bólu poprzez blokady stawów oraz nowoczesne leczenie operacyjne, a to wszystko... w jednym miejscu. MiwoMed oferuje pomoc osobom ze schorzeniami kręgosłupa w kompleksowej formie.MiwoMed to nowo powstałe centrum medyczne w Gdańsku oferujące specjalistyczną opiekę zdrowotną w zakresie diagnostyki i leczenia chorób kręgosłupa oraz chorób neurologicznych. Jak mówi dr Michał Woźnica, centrum ma być punktem kompleksowych usług dla pacjentów.

- MiwoMed powstało, by w ramach jednej placówki pacjent z chorobami neurologicznymi i
dolegliwościami kręgosłupa znalazł fachową pomoc w zakresie edukacji, ergonomii pracy i fizjoterapii, aż po leczenie operacyjne, onkologiczne, przeciwbólowe - mówi neurochirurg. - Oczywiście z naszych usług korzystają także pacjenci z innymi jednostkami chorobowymi.

Zadaniem wielospecjalistycznego zespołu jest zaopatrzenie różnych funkcjonalnych aspektów choroby.

- Mamy do czynienia z pacjentem przygotowywanym do zabiegu lub już po przebytej operacji - opowiada fizjoterapeutka, dr Dalia Woźnica. - Zdarzają się pacjenci z chorobami współistniejącymi, wadami wrodzonymi kręgosłupa lub po przebytych urazach. Wszystkie powyższe dotyczą także dzieci, którymi również się opiekujemy.
Jak mówi neurochirurg, problemy bólowe kręgosłupa to jedna z najczęstszych przyczyn nieobecności w pracy, ale nie każdy ból pleców wymaga leczenia operacyjnego.

- Pierwszym etapem leczenia powinna być fizjoterapia - przekonuje dr Michał Woźnica. - W razie niepowodzenia możemy zaoferować wybranym pacjentom leczenie przeciwbólowe. Dopiero w przypadku braku poprawy po leczeniu zachowawczym chory może być kandydatem do leczenia operacyjnego. Problem z dostępem do leczenia operacyjnego potęguje oczywiście obecna sytuacja epidemiologiczna, wiele oddziałów nie wykonuje zabiegów planowych. Życie jednak toczy się dalej, ludzie chorują jak dotychczas i często są pozostawieni sami sobie w czasie, gdy medycy zajęci są walką z epidemią.
Jak radzić sobie z bólami kręgosłupa w czasie pandemii?

- Zalecana obecnie izolacja społeczna wpływa znacząco na nasze samopoczucie nie tylko
psychiczne, ale i fizyczne - mówi fizjoterapeutka. - Ograniczony ruch, zastój, a do tego praca zdalna w domu sprzyjają nawrotom bólowym lub pogłębianiu się dolegliwości. Przystosowując się do tych trudnych warunków zapewniamy telekonsultacje. Nasi specjaliści oprócz naglących porad medycznych, doradzą, jak ćwiczyć w domu lub jak zbudować ergonomiczne biuro domowe.

- W przypadku konieczności leczenia operacyjnego, małoinwazyjny zabieg kręgosłupa odbywa się w naszej zaufanej placówce. Obecnie wykonywane są zabiegi nukleoplastyki dysku, mikrodyskoidektomii lędźwiowej, stabilizacji lędźwiowej i szyjnej, wertebroplastyki trzonów oraz blokady stawów i korzeni nerwowych. W najbliższej przyszłości planowane jest poszerzenie spektrum zabiegów o techniki endoskopowe w chorobach kręgosłupa - mówi dr Michał Woźnica.
Wizja placówki zrodziła się z obserwacji oraz doświadczenia pracy w specjalistycznych placówkach za granicą.

- Zależy nam na podtrzymaniu lokalnej, kameralnej, ale i fachowej atmosfery. MiwoMed to biznes rodzinny oparty na współpracy z zaufanymi partnerami - dodaje dr Dalia Woźnica.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Artykuł sponsorowany - brak możliwości dodawania opinii