stat

Odwołano dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego

21 listopada 2016 (artykuł sprzed 3 lat)
Elżbieta Michalak-Witkowska

Ewa Książek-Bator pełniła funkcję dyrektora Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego przez siedem lat. W poniedziałek została odwołana ze stanowiska przez rektora Gdańskiego Uniwersytetu Muzycznego, prof. Marcina Gruchałę. - Ta zmiana związana jest z nowymi planami współpracy uczelni ze szpitalem, które wymagają od dyrektora nieco innych predyspozycji - podkreślają władze uczelni.W poniedziałek ze stanowiska dyrektora Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego nagle odwołana została Ewa Książek-Bator, która przez siedem ostatnich lat pełniła funkcję dyrektora naczelnego placówki.

- Jest mi przykro i przyznam, że zaskoczyła mnie ta decyzja. Wydawało mi się, że jeszcze tyle rzeczy mam tu do zrobienia - mówiła w rozmowie z nami Ewa Książek-Bator. - Bardzo zależało mi na tym szpitalu i na pewno będzie mi go brakowało. Powód decyzji jest mi nieznany, nie było przeciwko mnie żadnego zarzutu, a przynajmniej nic na ten temat nie wiem. Myślę jednak, że rektor już ma swojego kandydata na to stanowisko.
Pełniącym obowiązki dyrektora został dziś Jakub Kraszewski, dotychczasowy zastępca ds. personalnych.

- Na stanowisko dyrektora zostanie ogłoszony konkurs. Do czasu jego rozstrzygnięcia obowiązki dyrektora będzie pełnił mgr Jakub Kraszewski - mówi Joanna Śliwińska, rzecznik Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. - Jednocześnie władze uczelni podkreślają, że pracę dotychczasowej dyrektor oceniają pozytywnie. Zmiana na tym stanowisku związana jest z nowymi planami współpracy uczelni ze szpitalem, które wymagają od dyrektora nieco innych predyspozycji.
Przypomnijmy, Ewa Książek Bator ze szpitalem związana jest od 2004 r. Wówczas rozpoczęła pracę w placówce na stanowisku kierownika działu finansowo-księgowego. Następnie awansowała na głównego księgowego i dyrektora finansowego. Posadę naczelnego dyrektora szpitala objęła w 2009 r.