stat

Podziel się sobą w mikołajkowym tramwaju

6 grudnia 2018, 10:00
kk

W czwartek na gdańskie tory ponownie wyjedzie mikołajkowy tramwaj. Na jego pokładzie będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku, podpisać oświadczenie woli oddania organów do transplantacji, a także zmierzyć ciśnienie oraz poziom cukru we krwi. Przejazd jest bezpłatny.Tramwaj będzie kursował 6 grudnia na trasie Strzyża zobacz na mapie Gdańska - Siedlce zobacz na mapie Gdańska (przez al. Grunwaldzką zobacz na mapie Gdańska - al. Zwycięstwa zobacz na mapie Gdańska - Dworzec Główny zobacz na mapie Gdańska) w godzinach 17 - 21:30.

Do obsługi bezpłatnej linii specjalnej zostanie skierowana świątecznie oświetlona Pesa Swing, która zatrzyma się na każdym pośrednim przystanku.

Wewnątrz pojazdu będzie można spotkać wolontariuszy, którzy będą rozdawali oświadczenie woli w sprawie dawstwa po śmierci organów do transplantacji. Ponadto ratownicy medyczni przeszkolą pasażerów z udzielania pierwszej pomocy, zaś studenci medycyny zmierzą zainteresowanym poziom cukru we krwi oraz ciśnienie tętnicze.

Nie zabraknie też drobnych upominków: słodyczy oraz mikołajowych czapek.

- Promowanie idei dawstwa szpiku to bardzo szczytny cel. Nasza spółka wspiera akcję "Zrób prezent - podziel się sobą" już po raz piąty, bo tak samo postrzegają ten cel nasi pasażerowie. Warto wsiąść w czwartek do naszej mikołajkowej Pesy, zaangażować się w pomoc dla innych i poczuć świąteczną atmosferę. - mówi Maciej Lisicki, prezes spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje.
Akcję organizują wspólnie z GAiT: Fundacja z Pompą - Pomóż Dzieciom z Białaczką, Fundacja imienia Bartka Kruczkowskiego Organiści, Stowarzyszenie Na Rzecz Ratownictwa "Adiutare" oraz Koło Pediatrii przy Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii GUMed.

Czytaj również: UCK: najwięcej przeszczepów nerek w Polsce w 2017 r.

Mikołaj za kierownicą trolejbusuTymczasem w Gdyni, kierowca jednego z trolejbusów przebrał się za Mikołaja i swoim pasażerom rozdawał cukierki.

Kierowca Mikołaj rozdawał cukierki w trolejbusie w Gdyni


Zobacz również tegoroczny mikołajkowy przejazd motocyklistów

kk